Burze nad Polską i ostrzeżenie przed upałami. Mapy burz na weekend

Strona głównaBurze nad Polską i ostrzeżenie przed upałami. Mapy burz na weekend
15.06.2019 09:08
Burze nad Polską i ostrzeżenie przed upałami. Mapy burz na weekend
Źródło zdjęć: © WP.PL

Gdzie jest burza? Czy fala upałów się utrzyma? Mapa burzowa i meteorologiczna online pozwala na bieżąco sprawdzać sytuację, dzięki czemu łatwiej nam się przygotować na zmiany pogody. Jaka pogoda czeka nas w weekend?

Burza, która przeszła nad Polską między 13 a 14 czerwca przyniosła ogromne straty, głównie w województwie lubelskim. Jeszcze wczoraj nad ranem można było doświadczyć gwałtownych opadów oraz wyładowań na terenie niemal całego kraju. Pogoda jednak wydaje się zmieniać. Mapy meteorologiczne online pokazują, że w najbliższych dniach to upały będą dla nas największym zagrożeniem.

Pogoda na weekend

Według danych IMGW w weekend możemy spodziewać się upałów głównie na wchodzie i północy kraju. Najbardziej zagrożone są województwa mazowieckie, małopolskie i podkarpackie. W sobotę możemy spodziewać się w tych miejscach również burz, które mogą wystąpić także w województwach lubuskim, zachodniopomorskim, podlaskim, lubelskim i dolnośląskim. W niedzielę burze będą zagrażać przede wszystkim na wschodzie i północy kraju. Jednocześnie nieco obniży się temperatura w większej części kraju. Najwyższe temperatury szacuje się w województwie mazowieckim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim.

289812093958847482
Źródło zdjęć: © WP.PL

Jak przetrwać noc w czasie upałów

Mapy burz online i ostrzeżenia meteorologów

Warto regularnie sprawdzać prognozy pogody, co ułatwi śledzenie map burz na żywo w sieci. Mapa zjawisk meteorologicznych w serwisie Windy jest jedną z popularniejszych. Możemy dzięki niej sprawdzić nie tylko, gdzie jest burza, ale również temperaturę, siłę wiatru, a także poziom zachmurzenia czy wilgotność powietrza. Mapa online wskazuje dane lokalnie i globalnie.

Z kolei w serwisie IMGW możemy śledzić aktualne ostrzeżenia meteorologiczne. W weekend powinniśmy uważać przede wszystkim na wysoki temperatury, które zagrażają głównie dzieciom i osobom starszym. Każdy z nas jednak powinien pamiętać o odpowiednim nawodnieniu - nie tylko wodą.

Pamiętajmy, że w przypadku ogłoszenia ostrzeżeń pogodowych 2 lub 3 stopnia warto jest przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze. Jeżeli mamy taką możliwość, to dostosujmy swoje plany do warunków pogodowych.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)