Burze nad Polską i ostrzeżenie przed upałami. Mapy burz na weekend

Burze nad Polską i ostrzeżenie przed upałami. Mapy burz na weekend

Burze nad Polską i ostrzeżenie przed upałami. Mapy burz na weekend
Źródło zdjęć: © WP.PL
15.06.2019 09:08, aktualizacja: 15.06.2019 09:22

Gdzie jest burza? Czy fala upałów się utrzyma? Mapa burzowa i meteorologiczna online pozwala na bieżąco sprawdzać sytuację, dzięki czemu łatwiej nam się przygotować na zmiany pogody. Jaka pogoda czeka nas w weekend?

Burza, która przeszła nad Polską między 13 a 14 czerwca przyniosła ogromne straty, głównie w województwie lubelskim. Jeszcze wczoraj nad ranem można było doświadczyć gwałtownych opadów oraz wyładowań na terenie niemal całego kraju. Pogoda jednak wydaje się zmieniać. Mapy meteorologiczne online pokazują, że w najbliższych dniach to upały będą dla nas największym zagrożeniem.

Pogoda na weekend

Według danych IMGW w weekend możemy spodziewać się upałów głównie na wchodzie i północy kraju. Najbardziej zagrożone są województwa mazowieckie, małopolskie i podkarpackie. W sobotę możemy spodziewać się w tych miejscach również burz, które mogą wystąpić także w województwach lubuskim, zachodniopomorskim, podlaskim, lubelskim i dolnośląskim. W niedzielę burze będą zagrażać przede wszystkim na wschodzie i północy kraju. Jednocześnie nieco obniży się temperatura w większej części kraju. Najwyższe temperatury szacuje się w województwie mazowieckim, lubelskim, podkarpackim i małopolskim.

Obraz
© WP.PL

Mapy burz online i ostrzeżenia meteorologów

Warto regularnie sprawdzać prognozy pogody, co ułatwi śledzenie map burz na żywo w sieci. Mapa zjawisk meteorologicznych w serwisie Windy jest jedną z popularniejszych. Możemy dzięki niej sprawdzić nie tylko, gdzie jest burza, ale również temperaturę, siłę wiatru, a także poziom zachmurzenia czy wilgotność powietrza. Mapa online wskazuje dane lokalnie i globalnie.

Z kolei w serwisie IMGW możemy śledzić aktualne ostrzeżenia meteorologiczne. W weekend powinniśmy uważać przede wszystkim na wysoki temperatury, które zagrażają głównie dzieciom i osobom starszym. Każdy z nas jednak powinien pamiętać o odpowiednim nawodnieniu - nie tylko wodą.

Pamiętajmy, że w przypadku ogłoszenia ostrzeżeń pogodowych 2 lub 3 stopnia warto jest przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze. Jeżeli mamy taką możliwość, to dostosujmy swoje plany do warunków pogodowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)