Podwieszany ogródek

Podwieszany ogródek

Podwieszany ogródek
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
14.05.2012 10:18

Nie tylko mieszkańcy parterów mają prawo do uprawiania swojej grządki w miejskich warunkach. Amatorom mody na sadzenie własnych ziół i warzyw z pomocą przyjdzie Volet Végétal, czyli francuska Roślinna Okiennica.

Koncepcja ruchomej uprawy jest dziełem projektantów z Barreau & Charbonnet i została zaprezentowana na paryskiej wystawie Jardins Jardin. Rama mieszcząca trzy szerokie donice na zawiasach została przeznaczona do zamocowania na oknie. Rozłożona, daje roślinom trzy razy więcej miejsca niż oferuje nasz parapet.

Gdy rozpoczyna się piękny letni dzień, opuszczamy nasze trzy grządki tak, by wystawały z okna i spijały promienie słońca. Na noc uprawę podnosimy, tak samo postępujemy w razie wichury.

Problemy mogą się pojawić dwojakie. Zbyt wybujała roślinność prędzej czy później zacznie utrudniać składanie doniczek, ponieważ w pozycji pionowej konstrukcja będzie gnieść uprawę. Lepiej zatem sadzić w Volet Végétal gatunki roślin, które zmieszczą się w ramie. Zioła będą idealne, szczególnie jeśli bazylię, tymianek i oregano zamierzamy regularnie podskubywać, by doprawić posiłki.

Warto też spytać sąsiadów mieszkających piętro niżej, co sądzą o naszym pomyśle.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)