Podświetlany parowar Steam N' Light VC3008

Podświetlany parowar Steam N' Light VC300827.08.2012 11:58
Podświetlany parowar Steam N' Light VC3008
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Każdy program nowego parowaru firmy Tefal ma inne oznaczenie świetlne, dzięki czemu w trakcie pracy podstawa urządzenia świeci w sześciu różnych kolorach –czerwonym, niebieskim, fioletowym, zielonym, żółtym i pomarańczowym.

Parowary zagościły w naszych kuchniach na dobre. Wydaje się, że Polacy docenili smak potraw przyrządzanych na parze, nie bez znaczenia jest także to, że w ten sposób można przygotować zdrowy i niskokaloryczny posiłek. Na sklepowych półkach trwa więc walka producentów parowarów o klienta. Jakimi funkcjami można jeszcze przyciągnąć jego uwagę, by kupił właśnie ten a nie inny produkt?

Coraz częściej w tym wyścigu bardziej od efektywności sprzętu liczy się... efektowność. Można tak pomyśleć, patrząc na nowy parowar Steam N' Light firmy Tefal, oznaczony symbolem VC3008. Urządzenie zostało wyposażone w sześć programów gotowania. Każdemu z nich został przyporządkowany inny kolor światła. W zależności od tego, jakiego programu używamy, podstawa parowaru świeci się na czerwono, niebiesko, fioletowo, zielono, żółto lub pomarańczowo. Wygląda to bardzo ładnie, szczególnie jeśli przyrządzamy kolację, gdy jest już ciemno.

Podświetlenie pełni jedynie funkcję estetyczną, a w przypadku parowaru ważniejsze są parametry techniczne. I tak model Steam N' Light VC3008 wyposażony został, jak już wspomniałam, w 6 różnych programów: do przyrządzania ryb, warzyw, mięsa, ryżu i jaj oraz warzyw wymagających długiego gotowania. Ponadto urządzenie ma specjalny program do mrożonek, funkcję podtrzymywania ciepła oraz wskaźnik poziomu wody. Kolejnym rozwiązaniem zastosowanym w urządzeniu jest specjalny program do przygotowywania... babeczek. Do urządzenia producent dołącza specjalną foremkę, dzięki której można przyrządzić na parze sześć smakołyków.

Parowar ma pojemność 10 l i moc 900 W. Można nim sterować za pomocą wyświetlacza LCD. Do modelu Steam N' Light VC300. dołączone są naczynia do ryżu i do sosu oraz podstawka na jajka. Urządzenie wyposażono także w timer, funkcję uzupełniania wody w trakcie gotowania, przerywania gotowania oraz automatyczny wyłącznik.

Steam N' Light VC3008 kosztuje około 300 złotych.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)