Podkręcony Radeon HD 4650

Podkręcony Radeon HD 4650
Źródło zdjęć: © Gigabyte

30.10.2008 09:08, aktual.: 30.10.2008 09:32

Firma GIGABYTE, poszerzyła swoją ofertę o karty ze złączem
HDMI oparte na układzie graficznym Radon 4650. W skład nowej serii
wchodzą dwa modele: model standardowy GV-R465-1GI oraz wersja
fabrycznie podkręcona GV-R465OC-1GI

*Firma GIGABYTE, poszerzyła swoją ofertę o karty ze złączem HDMI oparte na układzie graficznym Radon 4650. W skład nowej serii wchodzą dwa modele: model standardowy GV-R465-1GI oraz wersja fabrycznie podkręcona GV-R465OC-1GI. *
Karty zaprojektowano z myślą o coraz wyższych wymaganiach stawianych przez najnowsze gry i aplikacje dostępne obecnie na rynku z uwzględnieniem preferencji nabywców o średnio zasobnych portfelach. Układ graficzny Radeon HD 4650 wykonany w technologii 55nm, został oparty na bardziej zaawansowanej architekturze droższych Radonów z serii HD 4800. Nowe karty pracujące na 128 bitowej szynie wyposażono w 320 procesorów strumieniowych pracujących z częstotliwością 600 MHz i 1GB pamięci DDR2 pracującej z częstotliwością 800 MHz.

Modele oferują pełne wsparcie dla bibliotek DirectX® 10.1 oraz OpenGL 3.0, dzięki czemu z łatwością sprostają wymogom stawianym przez nowoczesne gry komputerowe w wysokich rozdzielczościach HD. Co ważne, złącze HDMI, w które zostały wyposażone prezentowane modele, umożliwia jednoczesne przesyłanie najwyższej jakości obrazu oraz dźwięku przy pomocy jednego przewodu.

Obraz
© GV-R465OC-1GI (fot. Gigabyte)

Z myślą o nieco bardziej zaawansowanych użytkownikach, na kartach zastosowano technologię GamerHUD umożliwiającą jeszcze lepsze dostosowanie parametrów pracy do indywidualnych preferencji użytkownika. Oprogramowanie umożliwia pełną kontrolę nad częstotliwością pracy układu graficznego i pamięci jak i kontrolę napięcia zasilania procesora graficznego. W efekcie w prosty sposób użytkownik może samodzielnie podnieść wydajność karty graficznej. Dodatkowo wsparcie dla technologii CrossFire umożliwia łączenie dwóch lub większej ilości kart graficznych na płycie głównej, by w razie potrzeby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność renderowania scen 3D.

Karty graficzne GV-R465-1GI i GV-R465OC-1GI charakteryzują się znakomitym stosunkiem jakości do ceny, dzięki czemu są bardzo dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy niewielkim kosztem chcą wyposażyć swój system w kartę graficzną, która sprosta wymaganiom stawianym przez większość gier i aplikacji dostępnych obecnie na rynku .

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)