PocketBook Aqua - wodoodporny czytnik e‑booków

PocketBook Aqua - wodoodporny czytnik e-booków
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

03.03.2014 14:12, aktual.: 03.03.2014 15:41

PocketBook wprowadzi na rynek wodoodporny czytnik z wyświetlaczem E Ink - PocketBook Aqua, któremu nie zagrażają również drobne zanieczyszczenia.

Aqua spełnia wymogi klasy odporności IP57. co potwierdzia, iż kurz czy pył, ale także zanurzenie w wodzie na głębokość jednego metra nie zakłócą jego działania. Czytnik sprawdzi się zatem w każdych warunkach pogodowych i praktycznie w dowolnym miejscu.

W wyświetlaczu E Ink Pearl (rozdzielczość 80. x 600 pikseli, przekątna 6 cali) wykorzystanym w nowym czytniku firmy zastosowana została technologia Film Touch. Właściwości tego rozwiązania nie tylko pozwalają na korzystanie z PocketBook Aqua przy mocnym oświetleniu, ale także pozwoliły obniżyć wagę urządzenia. Wodoodporna podręczna biblioteczka waży 170 g.

We wnętrzu Aqua znajduje się procesor o mocy 1 GHz i 25. MB pamięci RAM. Czytnik ma także wbudowaną pamięć o pojemności 4 GB. Do łączności służy moduł Wi-Fi oraz złącze microUSB, a bateria ma pojemność 1500 mAh, co powinno wystarczyć na około 8000 zmian stron.

Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji) to: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2. FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML.

Urządzenie wejdzie do sprzedaży w kwietniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)