Pocałunek przez telefon już możliwy

Pocałunek przez telefon już możliwy

Pocałunek przez telefon już możliwy
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
12.09.2011 10:35, aktualizacja: 21.09.2011 13:38

Niemiecki projektant proponuje telefon, który pozwoliłby poczuć pocałunek rozmówcy lub rozmówczyni - informuje "New Scientist".

Fabian Hemmert z berlińskiej Akademii Sztuk uważa, że współczesna technika wciąż nie wykorzystuje potencjału tkwiącego w telefonie. Choć można się wymieniać tekstami, filmami i rozmawiać, nie daje to wystarczającego poczucia bliskości. Opracowane przez niego prototypy mogą transmitować dotyk, oddech, a nawet pocałunek. Zaprezentował je na konferencji "Mobile HCI" w Sztokholmie.

Dotykowy prototyp pozwala uścisnąć rękę rozmówcy - po bokach telefonu są czujniki, jest także wyposażony w pasek, którym otacza się dłoń. Gdy jeden z rozmówców ściśnie telefon, dłoń drugiego zostaje ściśnięta przez pasek.

Czujnik przepływu powietrza pozwala rozpoznać dmuchnięcie po stronie nadawcy, odtwarzane przez małą dmuchawę u odbiorcy.

Najbardziej ekstremalny jest telefon do przesyłania pocałunków - urządzenie nadawcze ma czujnik wilgoci, natomiast po stronie odbiorcy silniczek przyciska gąbkę do półprzepuszczalnej membrany. Im bardziej namiętny całus, tym mocniej wyciskana jest gąbka.

Choć koledzy Hemmerta określają jego pomysły jako "przyprawiające o ciarki", "niezdarne" lub "obrzydliwe" uważa, że osiągnął swój cel: zapoczątkował dyskusję na temat sposobów międzyludzkiej komunikacji w przyszłości.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)