Pobieraczek.pl ukarany. Sąd wydał wyrok

Pobieraczek.pl ukarany. Sąd wydał wyrok13.12.2013 08:31
Pobieraczek.pl ukarany. Sąd wydał wyrok
Źródło zdjęć: © WP.PL

Spółka Eller Service, właściciel serwisu pobieraczek.pl, wysyłała do konsumentów wprowadzające w błąd wiadomości w celu ich zastraszenia i skłonienia do zapłaty. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził dzisiaj decyzję prezes UOKiK i utrzymał karę pieniężną w wysokości ponad 215 tys. zł.

Wyrok SOKiK dotyczy decyzji Urzędu z kwietnia 201. roku. UOKiK stwierdził wówczas m.in., że klienci serwisu pobieraczek.pl otrzymywali wiadomości sugerujące popełnienie przestępstwa. Tymczasem, jedynie sąd, wydając wyrok, może stwierdzić czy popełniono przestępstwo. Nawet hipotetyczne straszenie konsumenta o złożeniu do organów ścigania zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa jest niezgodne z prawem. Przedsiębiorcom nie wolno zastraszać konsumentów, wymuszać na nich płatności oraz wprowadzać ich w błąd.

To kolejna wygrana przez UOKiK sprawa związana z portalem pobieraczek.pl. W marcu tego roku Sąd Apelacyjny podtrzymał inną decyzję UOKiK, stwierdzającą wprowadzanie konsumentów w błąd.

Sąd zgodził się ze stanowiskiem Prezes UOKiK podtrzymując karę pieniężną w wysokości 21. 960 zł. Wyrok SOKiK w Warszawie z 12 grudnia 2013 r. nie jest prawomocny, przedsiębiorcy przysługuje apelacja.

Źródło: UOKiK

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)