Plus zakończył we Wrocławiu testy HSPA+ 42Mb/s

Plus zakończył we Wrocławiu testy HSPA+ 42Mb/s

Plus zakończył we Wrocławiu testy HSPA+ 42Mb/s
08.07.2010 12:32, aktualizacja: 08.07.2010 12:52

Polkomtel zakończył we Wrocławiu testy technologii HSPA+ pozwalającej na uzyskanie prędkości transmisji danych do 42 Mb/s. Tak szybkie przepływności są dostępne obecnie na prawie 30 stacjach o największym ruchu transmisji danych w stolicy Dolnego Śląska.

Dzięki szybszej transmisji danych użytkownicy sieci będą mieli zapewniony dostęp do szerokopasmowej sieci oraz usług multimedialnych. Zwiększenie prędkości i skrócenie czasu odpowiedzi w sieci (tzw. ping-ów) umożliwia ponadto korzystanie w ruchu z aplikacji internetowych takich jak gry online oraz wideo HD.

W zakończonych w czerwcu testach uzyskano prędkość pobierania danych z sieci nawet do 41,4 Mb/s. Technologia HSPA+ 4. Mb/s zwiększa pojemność sieci, czasy pobierania danych skracają się dwukrotnie, a sieć została skonfigurowana do obsługiwania dwa razy większej liczby użytkowników w stosunku do parametrów osiąganych przed rozpoczęciem testów.

Choć technologia na sieci pilotażowej we Wrocławiu jest już dostępna komercyjne, to użytkownicy będą mogli z niej w pełni korzystać dopiero po pojawieniu się modemów HSPA+ 42 Mb/s, co ma nastąpić jeszcze w tym roku. Dostawcą sprzętu HSPA+ 42 Mb/s jest firma Ericsson.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)