Plus testuje HSPA+ we Wrocławiu

Plus testuje HSPA+ we Wrocławiu
Źródło zdjęć: © WP.PL

16.04.2009 12:22

Polkomtel zakończył z sukcesem testowanie technologii HSPA+ we Wrocławiu. Technologia HSPA+ zwiększa pojemność sieci i pozwala na osiąganie prędkości transmisji danych nawet do 21 Mb/s.

Rzeczywiste prędkości transmisji danych osiągane przez klientów po wdrożeniu HSPA+ będą ponad 2,5-krotnie wyższe od oferowanych dotychczas w polskich sieciach komórkowych. Ostateczny komfort pracy zależeć będzie tak jak obecnie między innymi od odległości od stacji bazowej, warunków lokalnych oraz sprzętu i oprogramowania używanego przez użytkownika.

W pierwszym etapie komercyjne wdrożenie HSPA+ planowane jest we Wrocławiu do końca I półrocza. Projekt wrocławski jest obecnie największym tego typu przedsięwzięciem w Europie, pozwalającym na oferowanie w przyszłości HSPA+ w całej sieci na obszarze miasta, a nie tylko w wybranych lokalizacjach stacji bazowych.

W pozostałych największych aglomeracjach komercyjne uruchomienie będzie następowało wraz z pojawianiem się terminali wspierających technologię HSPA+. W 2009 roku wdrożenie HSPA+ przewidywane jest w miejscach największego ruchu we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Zgodnie z zapowiedziami producentów sprzętu abonenckiego, najpierw pojawiają się urządzenia pozwalające na transmisję z prędkością do 10 Mb/s, a w następnej kolejności urządzenia wspierające prędkości do 21 Mb/s.

Dostawcą rozwiązania HSPA+ dla sieci Polkomtela we Wrocławiu jest Ericsson.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)