Plus: SMS-y w całości na cele charytatywne

Plus: SMS‑y w całości na cele charytatywne

Plus: SMS-y w całości na cele charytatywne
Źródło zdjęć: © WP.PL
04.01.2011 23:07, aktualizacja: 05.01.2011 09:35

Polkomtel jako pierwszy z operatorów dostosował się do Rozporządzenia Ministra Finansów wprowadzającego zwolnienie z podatku VAT z charytatywnych wiadomości tekstowych w ofertach abonamentowych

Tym samym abonenci sieci Plus przekażą w całości na cele charytatywne opłaty za wiadomości SMS. Do Rozporządzenia przystąpił Polkomtel oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Fundacja Hospicyjna, Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Fundacja Polsat, Fundacja Radia ZET, Fundacja Świętego Mikołaja, Fundacja TVN i Stowarzyszenie Wiosna.

Operator sieci Plus nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji i tym samym cała opłata za np. wiadomość SMS w cenie 1,23 zł przekazywana jest do wybranej przez użytkownika fundacji.

Rozporządzenie zwalniające charytatywne SMS-y i połączenia telefoniczne z podatku VAT weszło w życie 4. sierpnia 2010 roku.

Warunkiem zwolnienia SMS-ów i połączeń telefonicznych z podatku VAT jest m.in. prowadzenie akcji charytatywnej w ramach tzw. zbiórki publicznej i podpisanie umowy pomiędzy operatorem telekomunikacyjnym a organizacją pożytku publicznego prowadzącą akcję. Rozporządzenie dotyczy jedynie połączeń i SMS-ów z numerów postpaid.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)