Plextor M6V ma przyspieszyć twój komputer

Plextor M6V ma przyspieszyć twój komputer

Plextor M6V ma przyspieszyć twój komputer
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.07.2015 10:15, aktualizacja: 22.07.2015 11:46

Plextor wprowadza do sprzedaży dyski SSD serii V. Nowość łączyć ma w sobie niezawodność i wysokie osiągi z atrakcyjną ceną.

Wymiana starego dysku twardego na nowoczesny napęd SSD to jedna z najlepszych metod na przyspieszenie komputera. Dlatego Plextor rozszerza swoją ofertę dysków SSD o modele serii V: M6V, M6MV oraz M6GV. Stworzone z myślą o każdej możliwej konfiguracji sprzętowej, celują w segment budżetowy. Wyróżniają się wyjątkowo korzystnym stosunkiem ceny do wydajności.

Napędy serii V wyposażone zostały w kontroler SMI 2246. Zastosowano w nich również nowej generacji, energooszczędne pamięci Toshiba Toggle NAND, powstałe w procesie produkcyjnym 15 nm. Szybkość odczytu/zapisu danych wynosi odpowiednio 535 MB/s i 440 MB/s, a losowa liczba operacji wyjścia/wejścia jest równa 83 000/80 000 IOPS. Rygorystyczna kontrola jakości przekłada się na deklarowany czas bezawaryjnej pracy na poziomie 1,5 mln. godzin.

Flagowym napędem serii V jest Plextor M6V, korzystający z popularnego interfejsu SATA 6 Gb/s. Ten 2,5-calowy dysk sprawdzi się zarówno w komputerach stacjonarnych jak i w laptopach. M6V, najbardziej przystępny cenowo model z wszystkich dysków marki Plextor, może być interesującą opcją w przypadku przesiadki z HDD na SSD. Dodatkowym atutem M6V, jest wsparcie dla technologii PlexTurbo 3, poprawiającej wydajność i przedłużającej żywotność dysków SSD.

Napędy Plextor M6V debiutują w trzech wariantach: 128, 256 i 512 GB. Sugerowane ceny detaliczne dla poszczególnych pojemności wynoszą odpowiednio: 59, 102 oraz 222 dolarów. W Polsce dyski będzie można kupić już na przełomie lipca i sierpnia. Model M6V objęty jest 3-letnią gwarancją producenta, bez limitu zapisu danych.

Dostępność pozostałych napędów z serii V: M6MV oraz M6GV ogłoszona zostanie w późniejszym terminie. Plextor M6MV to dysk SSD dedykowany dla gniazda mSATA, natomiast model M6GV korzysta ze złącza M.2.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Mały sekret Windows 10, który polubicie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)