Plecak, który widzi przez ściany

Plecak, który widzi przez ściany

Plecak, który widzi przez ściany
05.05.2011 12:52, aktualizacja: 05.05.2011 13:11

Radar ukryty w plecaku umożliwia zbadanie zawartości zamkniętego pomieszczenia. Firma Cambridge Consultants zaprezentowała Prism 200c, najnowsze tego rodzaju urządzenie, które wystarczy przyłożyć do ściany, by dowiedzieć się, ile osób znajduje się w środku i gdzie przebywają. Nawet, jeśli ściana jest z betonu, cegieł czy drewna.

Prism jest już używany przez wojsko, wywiad a także inne służby. Model 200. to pierwsze tego rodzaju urządzenie, które może obsługiwać jedna osoba. Działa znacznie szybciej i dyskretniej - sterujemy nim na przykład za pomocą trzymanego w ręku smartfonu. Urządzenie otrzymało też mocniejsze akumulatory i lepszą ochronę przed drobinami kurzu i wilgocią.

Obraz
© (fot. Cambridge Consultants)

Obraz z radaru wysyłającego krótkie impulsy UWB (Ultra Wide-Band) nie wygląda - niestety - jak zdjęcie rentgenowskie. Zobaczymy na nim tylko lokalizację ludzi za ścianą. Każdą osobę oznaczono jako mała kropkę. Za to do wyboru jest widok pomieszczenia z boku, z góry oraz 3D.

Cambridge Consultants sądzą, że Prism 200c przyda się "funkcjonariuszom służb porządkowych i ratunkowych, żołnierzom w sytuacjach wysokiego ryzyka, gdy jest mało czasu na decyzje i minimalny dopuszczany margines błędu".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)