PlayStation 4: nowy system nowe funkcje

PlayStation 4: nowy system nowe funkcje

PlayStation 4: nowy system nowe funkcje
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.08.2016 14:28, aktualizacja: 17.08.2016 16:19

Sony Interactive Entertainment Europe ujawniła najważniejsze funkcje, które pojawią się w wersji beta najnowszej znaczącej aktualizacji oprogramowania systemu PlayStation4 do wersji 4.00, opatrzonej nazwą SHINGEN

Aktualizacja ma na celu poprawienie ogólnego wyglądu i funkcjonowania menu głównego interfejsu użytkownika PS4 oraz udostępnienie nowych elementów oprawy graficznej, takich jak tła oraz ikony systemowe i zmodyfikowane wyskakujące powiadomienia, które razem przekładają się na atrakcyjniejszą oprawę i wygodną obsługę.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Użytkownik nie będzie już musiał zamykać gry, aby uzyskać dostęp do menu podręcznego oraz menu udostępniania. Dzięki wprowadzonym usprawnieniom będą one działać szybciej, zajmując po wyświetleniu zaledwie część ekranu i zapewniając nadal dostęp do popularnych funkcji, takich jak wyświetlanie trofeów.

Menu podręczne zaprojektowano tak, aby było przyjazne i intuicyjne dla użytkownika. Gracze będą w nim teraz mogli dostosować wygląd ekranu. Oznacza to możliwość uporządkowania elementów menu tak, aby widoczni byli znajomi online, a także tworzenia skrótów i porządkowania ich w sposób zapewniający szybki dostęp do ulubionych funkcji, takich jak Społeczność czy Transmisje.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W menu podręcznym pojawiło się wiele nowych udogodnień, wśród których można wymienić dostęp do ustawień udostępniania dźwięku podczas transmisji, opcję wyszukiwania szczegółów trofeów podczas rozgrywki oraz możliwość sprawdzania, kto uczestniczy w rozgrywce.

Menu udostępniania umożliwia teraz automatyczne zapisywanie ostatniej używanej sieci społecznościowej, co znacząco przyspiesza i usprawnia udostępnianie zrzutów ekranu czy klipów wideo. Gracze mogą teraz również udostępniać na Twitterze klipy wideo trwające do 14. sek. (wcześniej ich długość wynosiła zaledwie 10-sek.), a także z łatwością mogą udostępniać zrzuty ekranu bezpośrednio na tablicy społeczności.

W ramach aktualizacji użytkownicy zyskują również dodatkowe funkcje zarządzania biblioteką, ułatwiające szybkie zorientowanie się, które elementy są zainstalowane i gotowe do użycia, a także wyświetlanie całej posiadanej zawartości na karcie zatytułowanej Zakupiona zawartość.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Na nowej karcie można zobaczyć kompletną listę posiadanej zawartości, w tym wszystkich wersji beta, wersji demonstracyjnych i pobranych gier, co oznacza, że w bibliotece głównej widoczna będzie nie tylko aktualnie zainstalowana zawartość. Zapewni to łatwiejszy dostęp do biblioteki i skuteczniejsze zarządzanie nią, a gracze będą zawsze mieli pod ręką listę dostępnych i zainstalowanych pozycji.

Korzystając z zestawu nowych narzędzi, gracze mogą również tworzyć w narzędziu Content Launcher i w Bibliotece na PS4 własne foldery, w których mogą sortować elementy według daty zakupu oraz stanu instalacji. Ułatwione będzie również wyszukiwanie gier i aplikacji, dzięki zastosowaniu mechaniki wprowadzania tekstu.

Oprócz usprawnienia organizacji w tej aktualizacji wprowadzono również liczne usprawnienia w obsłudze trofeów. Ikona trofeów będzie teraz informować o częstości występowania trofeum, dzięki zastosowaniu piramidy, na której szczycie znajdują się wyjątkowo rzadkie trofea. Dodano również nowy przycisk, który umożliwia graczom wyświetlanie treści ukrytych trofeów. Trofeum pozostaje domyślnie ukryte, jednak ten przycisk sprawia, że można zobaczyć nazwę trofeum oraz powiązane z nim informacje.

Dla graczy, którzy lubią w każdej chwili mieć dostęp do swojej kolekcji trofeów, w tej aktualizacji udostępniono tryb offline, czyli funkcję umożliwiającą uzyskiwanie dostępu do aplikacji Trofea nawet wówczas, gdy system nie ma połączenia z Internetem.

Na uwagę zasługują również zmiany w profilu użytkownika, dzięki którym wystarczy jeden rzut oka, by zapoznać się z istotnymi informacjami. Gracze mogą na przykład sprawdzać w profilu postępy w zdobywaniu trofeów i porównywać je z innymi graczami. Profile można również personalizować, dodając wybrany obraz tła, który będzie świetnie się prezentować na zrzucie ekranu z ulubionej gry.

W ostatniej aktualizacji gracze znajdą również mnóstwo innych funkcji. Więcej informacji na temat wersji beta aktualizacji oprogramowania systemu do wersji 4.00 można znaleźć na stronie http://www.playstation.com.

Źródło: Chip.pl

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)