PlayStation 3 Slim z nowym układem Cell

PlayStation 3 Slim z nowym układem Cell

PlayStation 3 Slim z nowym układem Cell
Źródło zdjęć: © IDG.pl
20.08.2009 12:00, aktualizacja: 21.08.2009 10:57

PlayStation 3 Slim zostanie wyposażona w nową wersję mikroprocesora Cell - powiedział rzecznik IBM. Dzięki temu konsola ma działać znacznie szybciej i płynniej od swojego pierwowzoru

PlayStation 3 Slim, najnowsza konsola do gier firmy Sony Computer Entertainment, będzie nie tylko cieńsza i tańsza, ale również zaoferuje nowszą bazę technologiczną, w tym poprawiony procesor Cell firmy IBM.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

PlayStation 3 Slim została oficjalnie zaprezentowana podczas targów gamesCom w Niemczech. Konsola, która trafi do sklepów 1 września, to "odchudzona" wersja standardowej PS3 - różni się od niej mniejszymi o 33. gabarytami i niższą o 36% wagą. We wnętrzu urządzenia znajduje się m.in. dysk 120GB. Cena platformy została wstępnie ustalona na poziomie 299 dolarów.

Sony postanowiło dołożyć starań by konsola działała szybciej i była efektywniejsza od swojego pierwowzoru. Rzecznik IBM potwierdził, że PlayStation 3 Slim zostanie wyposażona w zaktualizowaną wersję mikroprocesora Cell produkowanego wspólnie przez IBM, Sony i Toshiba.

Nowy Cell został wyprodukowany w zaawansowanym 45-nanometrowym procesie technologicznym. Zastosowanie architektury IBM Power pozwoliło znacznie zwiększyć wydajność układu i obniżyć wymagany przez niego poziom mocy - powiedział rzecznik IBM. Poprzednia wersja układu Cell w PS3 przygotowywana była w 65-nanometrowym procesie technologicznym. Niestety IBM odmówił podania szczegółowej specyfikacji układu, w tym prędkości zegara.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)