Playstation 2 nie odchodzi na emeryturę

Playstation 2 nie odchodzi na emeryturę

Playstation 2 nie odchodzi na emeryturę
Źródło zdjęć: © IDG.pl
15.03.2009 15:00, aktualizacja: 16.03.2009 10:34

Konsola Sony Playstation 2 umila graczom życie już od 8 lat, ale wciąż ma się znakomicie. Firma Sony zapowiada, że w tym roku jej użytkownicy otrzymają solidną dawkę rozrywki.

Jak do tej pory Playstation 2 sprzedała się w 14. milionach egzemplarzy, a jej posiadacze mogą wybierać z ponad 1800 gier dostępnych na tą platformę. Średnia "długość życia" konsoli wynosi od 4 do 5 lat, a PS2 istnieje na rynku od lat 8 i nadal nie zamierza oddawać pola konkurentom.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Sony szacuje, że w samych Stanach Zjednoczonych wciąż znajduje się 3. milionów aktywnych konsoli Playstation 2. Mając to na uwadze, firma zapowiada, że jeszcze w tym roku na PS2 ukaże się co najmniej 130 gier, czyli mnie więcej tyle samo co w roku ubiegłym. Wśród zapowiadanych tytułów na tą platformę znajdują się miedzy innymi: Ghostbusters: The Video Game, Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden, Guilty Gear XX Accel Core Plus, Devil Summoner 2, Samurai Showdown Anthology, Guitar Hero Metallica oraz MotorStorm: Arctic Edge.
Wedle analityków rynku gier wideo, popularność Playstation 2 wskazuje na to, że użytkownicy wciąż w pełni nie zaadoptowali następnej generacji konsol.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)