Platformy ION i GN40 wymagają DXVA 2.0

Platformy ION i GN40 wymagają DXVA 2.0

Platformy ION i GN40 wymagają DXVA 2.0
27.04.2009 12:30, aktualizacja: 27.04.2009 13:34

Intelowska platforma dla netbooków oparta na chipsecie GN40 nie radzi sobie z odtwarzaniem filmów HD pod Windows XP. Okazuje się, że nie jest to spowodowane słabą wydajnością tych urządzeń, gdyż na konkurencyjnej platformie Nvidia ION problem jest ten sam. Winny jest Windows XP i brak wsparcia dla DXVA 2.0.

DXVA 2.0 wspierany jest natywnie w Windows 7 i Viście. Pozwala "przerzucić" część obliczeń z procesora CPU na układ grafiki, dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie filmów HD nawet na słabych netbookach. Niestety, Windows XP, który jest najczęściej instalowanym systemem na tych maszynach nie wspiera tej technologii, stąd też wynikają problemy związane z brakiem płynności uruchamianych filmów.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak to wygląda po instalacji na tej samej maszynie Windows 7. Ku naszemu zaskoczeniu netbook dobrze radzi sobie z odtwarzaniem filmów HD (na zewnętrznym monitorze) i obraz nie jest przerywany, jak miało to miejsce w Windows XP. Wniosek: najpopularniejszy system goszczący w netbookach wcale nie jest idealnym rozwiązaniem dla tych maszyn.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)