Pizza Hut pracuje nad "podświadomym menu"

Pizza Hut pracuje nad "podświadomym menu"
Źródło zdjęć: © chip.pl

02.12.2014 14:57, aktual.: 03.12.2014 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy znamy taką sytuację - wchodzimy głodni jak wilk do restauracji, a następnie 10 minut zastanawiamy się nad zamówieniem nie wiedząc tak naprawdę na co mamy ochotę. Pizza Hut chce to odmienić.

Restauracja podjęła współpracę z firmą Tobii Technology, która specjalizuje się w interfejsach opartych o ruchy gałek ocznych użytkownika (m.in. stworzyli pierwszą na świecie grę, w której kontrola odbywa się właśnie w ten sposób).

Przeglądając menu podświadomie zatrzymujemy wzrok na elementach, które nas interesują. Pizza Hut chce wykorzystać w swoich restauracjach technologię, która przy pomocy kamery śledzącej ruchy gałek ocznych pomoże szybciej klientowi wybrać zamówienie. Menu ma być rozplanowane na kształt siatki składającej się z 20 najczęściej wybieranych dodatków.

System w zaledwie 2,5 sekundy ma określić, które z owych dodatków są dla nas najbardziej atrakcyjne i przygotować ofertę. Wynik dokładności w pierwszych testach jest imponujący - wynosi aż 98%.

Pomysł jest dość ciekawy i z pewnością zaoszczędzilibyśmy na nim znaczne ilości czasu, ale też z drugiej strony trochę przerażający. Na razie nie wiadomo, kiedy Pizza Hut zdecyduje się go wdrożyć w swoich restauracjach.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Miały trafić do kin, są już na torrentach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)