PiS uruchomi portal społecznościowy

PiS uruchomi portal społecznościowy
Źródło zdjęć: © PAP

29.12.2009 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawo i Sprawiedliwość na początku przyszłego roku uruchomi własny portal
społecznościowy. Partia zrealizuje też zapowiedź z jesiennego kongresu i umożliwi rejestrację swoim
sympatykom przez internet - powiedział we wtorek PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim
Brudziński.

"Prowadzimy akcję +sympatyk+. Szczegóły przedstawimy w styczniu" - zapowiada Brudziński. Jak tłumaczy, będzie istniała dwutorowa możliwość rejestracji: jedna poprzez portal społecznościowy, druga, bardziej formalna, wymagająca podania danych osobowych poprzez oficjalną stronę internetową PiS.

Na partyjnej stronie pojawi się ikonka: "Dołącz do PiS". Po kliknięciu na nią i podaniu swoich danych będzie można zostać oficjalnym sympatykiem partii.

Portal społecznościowy, na którym będą mogli się zrzeszać i debatować wszyscy chętni internauci, ma wystartować na początku roku. "Mam nadzieję, że uda się jeszcze w styczniu" - podkreślił Brudziński.

Obraz
© (fot. PAP)

Poseł PiS nie zadeklarował ilu sympatyków chce zdobyć partia. "Nie ma limitu. Polskie partie są rachityczne. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby się nagle stać partią masową. Gdyby się nam udało kiedyś zdobyć połowę takiej aktywności społecznej jak Solidarność, nie mielibyśmy nic przeciwko" - powiedział.

Pod koniec września kongres PiS przyjął nowy statut, w którym zapisano instytucję "członka wspierającego"; nie musi on płacić składek i nie może głosować w gremiach partyjnych, ale aktywnie może uczestniczyć w życiu partii.

W to, że PiS uda się zdobyć przez internet wielu nowych sympatyków, wątpi specjalista od marketingu politycznego dr Wojciech Jabłoński.

"To krok brawurowy. PiS chce przyciągnąć młodych wyborców, którzy opowiadali się za Platformą. Dziwi mnie, że PiS wchodzi w internet, zamiast ugruntowywać poparcie we własnych grupach docelowych, które nie mają nic wspólnego z młodymi pokoleniami" - powiedział Jabłoński PAP.

Jak zauważył, obecnie portale społecznościowe powoli nudzą się internautom. "Zastanawiam się nad tym jaką nową formułę jest w stanie zaproponować PiS. Powstaje pytanie dlaczego, żeby pogadać ze znajomymi i wysyłać wiadomości, trzeba wejść na portal PiS, a nie na jakiś inny" - dodał ekspert.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (265)