Pilot Logitech Harmony 900 - kontroluj wszystko

Pilot Logitech Harmony 900 - kontroluj wszystko

17.08.2009 12:24, aktual.: 17.08.2009 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Logitech zaprezentował nowego, uniwersalnego pilota Harmony 900. To najnowsze urządzenie z serii Harmony, dedykowane do obsługi domowych multimediów. Logitech Harmony 900 wyposażono w kolorowy dotykowy ekran, intuicyjny układ przycisków oraz udoskonaloną radiową technologię zdalnego sterownia RF, umożliwiającą obsługę urządzeń znajdujących się w innych pomieszczeniach.

–. Współczesne domy są pełne multimedialnych urządzeń i akcesoriów. Niestety wraz z liczbą sprzętu rośnie liczba niezbędnych do jego obsługi pilotów. W efekcie zarządzanie całym systemem domowej rozrywki staje się dla wielu użytkowników zbyt skomplikowane i męczące – powiedział Ashish Arora, vice president and general manager of Logitech’s Harmony business unit. – Uniwersalne piloty Logitech Harmony zaprojektowano z myślą o uproszczeniu obsługi multimediów do absolutnego minimum. Najnowszy model Harmony 900 umożliwia sterowanie nawet 15 urządzeniami jednocześnie, a udoskonalona technologia radiowa RF pozwala kontrolować sprzęt rozlokowany po całym domu, bez konieczności ruszania się z miejsca.

Obraz
© (fot. Logitech)

Prosty do zainstalowania system radiowy RF
Logitech Harmony 90. został wyposażony w ulepszony system zdalnego sterowania działający w oparciu o technologię radiową RF. Rozwiązanie umożliwia kontrolę 15 urządzeń jednocześnie. Zasięg działania pilota wynosi do 30 m. Instalacja systemu jest bardzo prosta. Wystarczy umieścić w pobliżu wybranych urządzeń, dołączony do zestawu przekaźnik oraz mini przekaźniki podczerwieni IR, bez konieczności podłączania ich bezpośrednio do sprzętu (w przeciwieństwie do innych pilotów wykorzystujących technologię RF). Następnie na kolorowym dotykowym ekranie Harmony 900 należy wskazać ikonę przedstawiającą urządzenie, którym chcemy sterować. Od tego momentu wybrany sprzęt będzie „posłuszny” użytkownikowi, nawet gdy będzie on przebywał w innym pomieszczeniu.

Ergonomia i intuicyjna obsługa
Logitech Harmony 90. to następca wielokrotnie nagradzanego modelu Harmony One. Podobnie jak w poprzednim modelu, klawisze pilota zostały podzielone na cztery odrębne strefy przycisków (numeryczne, dedykowane najważniejszym funkcjom związanym z odtwarzaniem filmów DVD, sterowania dźwiękiem i programami oraz klawisze menu ekranowego). Harmony 900 wyposażono jedynie w 44 najważniejsze przyciski o charakterystycznych, kształtach pozwalających na korzystanie z pilota w sposób intuicyjny.

Obraz
© Dodatkowe odbiorniki RF (fot. Logitech)

Jeden dotyk

Charakterystyczną cechą pilotów z serii Harmony jest możliwość takiego zaprogramowania urządzenia, aby wykonywało konkretne aktywności odpowiadające najważniejszym czynnościom związanym z domową rozrywką (m.in. Watch TV, Watch DVD, Listen to Music, Play Games)
–. po naciśnięciu ikony Watch DVD pilot automatycznie uruchamia telewizor i DVD oraz wszelkie inne procesy, które przyporządkowaliśmy tej funkcji podczas programowania Harmony.

Prosty proces ustawień online
Intuicyjny program służący ustawianiu funkcji pilota Harmony 90. prowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces. Do wprowadzanych informacji automatycznie dobierane są odpowiednie charakterystyki, dyskretne kody poleceń podczerwieni z grupy znajdujących się w bazie Logitech (największej na świecie tego rodzaju bazie danych), która obejmuje ponad 225 000 urządzeń oferowanych przez ponad 5000 producentów. Baza aktualizowana jest na bieżąco, dzięki temu użytkownicy przy pomocy pilotów Harmony mogą bez problemu sterować zarówno starszymi, jak i najnowszymi modelami urządzeń dostępnymi na rynku.

Cena i Dostępność
Zaawansowany uniwersalny pilot Logitech Harmony 900 pojawi się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i w Europie we wrześniu. Sugerowana przez producenta cena detaliczna wyniesie 1699 PLN. W zestawie do pilota Logitech Harmony 900

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)