Pierwszy tablet 3D od LG dostępny w Polsce

Pierwszy tablet 3D od LG dostępny w Polsce

Pierwszy tablet 3D od LG dostępny w Polsce
12.08.2011 11:56, aktualizacja: 17.08.2011 13:42

LG Swift TAB, pierwszy na świecie tablet z możliwością rejestrowania w 3D, trafił na polski rynek. Tablet oparty jest na dedykowanym tabletom systemie operacyjnym Android Honeycomb oraz wyposażono go w dwurdzeniowy procesor.

Swift TAB od LG wprowadza użytkowników w świat multimediów 3D. Nakręcone kamerą filmy w trójwymiarze można następnie wyświetlić na ekranie telewizora 3. w rozdzielczości HD 720p za pośrednictwem portu mini HDMI lub umieścić w dedykowanym portalu YouTube 3D. Należy jednak pamiętać, iż sam tablet nie wyświetla trójwymiarowego obrazu – umożliwia jedynie jego rejestrację.

Swift TAB może posłużyć również jako odtwarzacz multimedialny, a zgromadzone na nim filmy, zdjęcia, użytkownicy mogą przesyłać i oglądać w rozdzielczości Full HD 1080. na telewizorze.

Obraz
© (fot. LG)

Dzięki dużej mocy obliczeniowej, zapewnionej przez dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2 o częstotliwości 1 GHz, przeglądanie stron internetowych przebiega bez opóźnień, a aplikacje uruchamiają się bardzo szybko - co mogliśmy sami sprawdzić podczas premierowego pokazu urządzenia na targach MWC w Barcelonie. Tablet wyposażony jest w system operacyjny Android 3.1 Honeycomb. Najnowsza platforma Google, jest zoptymalizowana pod kątem tabletów i rzeczywiście sprawia, że korzystanie z tego urządzenia jest łatwe i przyjemne. Android 3.1 obsługuje wyższe rozdzielczości i aplikacje opracowane specjalnie z myślą o tabletach, takie jak Google Google Maps 5 i Google Talk. Ponadto czyni obsługę łatwiejszą, oferując bardziej intuicyjny interfejs użytkownika, przypominający interfejs komputera osobistego.

LG Swift TAB posiada ekran o przekątnej 8,9 cala i szerokości 149,4 mm, a waży 63. gramów. Dzięki takim wymiarom można go wygodnie trzymać jedną ręką. Użytkownicy nie tracą przy tym wysokiej jakości obrazu. Rozdzielczość ekranu to1280 x 768 WXGA w pełnym formacie panoramicznym.

Kamera po stronie wyświetlacza oraz specjalna funkcja umożliwiają przeprowadzanie wideokonferencji, a złącze do ładowarki samochodowej sprawia, że może on posłużyć jako nawigacja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)