Pierwsze wrażenie Stuffa: Lenco Playlink - jaki jest?

Pierwsze wrażenie Stuffa: Lenco Playlink - jaki jest?04.05.2015 12:30
Pierwsze wrażenie Stuffa: Lenco Playlink - jaki jest?
Źródło zdjęć: © stuff

Producent gramofonów postanowił pójść za trendem i wypuścić na rynek własny system multiroom. Lenco Playlink - czy warto się nim zainteresować? Redakcja Stuffa postara się wam odpowiedzieć na to pytanie.

Co to? Kolejny system multiroom? Dajcie spokój, nie mieszkam w 100-pokojowym pałacu…

Czekaj, to nie tak. System Lenco nie jest taki jak inne. Prawda, umożliwia słuchanie dowolnego utworu i o dowolnym czasie. Niezależne odtwarzanie muzyki w każdym pomieszczeniu? Funkcję tą też tu znajdziesz. Sterowanie? Odbywa się z poziomu dedykowanej apki dostępnej na smartfony i tablety. A zatem, co wyróżnia system Lenco od reszty?

288768190681725075
Źródło zdjęć: © (fot. stuff)

To samo pytanie chciałem zadać… Przekonaj mnie

Wszystko leży w szczegółach. W skład systemu Playlink wchodzą dwa głośniki (jeden oznaczony cyfrą 4. drugi – 6) oraz hub Play Connect. Są to urządzenia na tyle kompaktowe, że w zasadzie nie ingerują w otoczenie. Możesz pomyśleć, iż jest to minus – w końcu trudno oczekiwać dużej mocy od małego opakowania. Nic bardziej mylnego. Za brzmienie Playlink 6 odpowiadają dwa głośniki średnio/wysoko tonowe oraz woofer niskotonowy. Wspiera je wysokiej jakości wzmacniacz klasy D z systemem cyfrowej obróbki sygnału. Ten sam zestaw, aczkolwiek niewiele słabszy, znajdziesz wewnątrz Playlink 4. Efekt? Klarowny, selektywny i basowy (tam gdzie powinien być). Dodatkowo dzięki hubowi Play Connect możesz do systemu multiroom podłączyć sprzęt grający, który masz już w domu. Wystarczy kabel optyczny lub nawet zwykły analogowy RCA. Wiesz, ten z biało-czerwonymi wtyczkami. Nieźle, nie? Ale to nie wszystko, bo Play Connet potrafi też nawiązać muzyczny kontakt z wszystkimi urządzeniami zgodnymi ze standardem AllPlay.

288768190681856147
Źródło zdjęć: © (fot. stuff)

I to tyle? Rozmiar niby jest istotny, ale…

To zdecydowanie nie koniec. Atutem głośników jest możliwość połączenia ich przez Wi-Fi w paśmie 2,4 bądź 5 GHz, bądź poprzez NFC, czy Bluetooth. Dzięki temu współpraca z platformą AllPlay (jej twórca to nikt inny jak sam Qualcomm) jest prosta i stabilna. Pierwsza konfiguracja jest błyskawiczna. Co oferuje? Wsparcie dla licznych formatów audio (AIFF, WAV, M4A, MP3. FLAC, AAC, ALAC), serwisów do strumieniowania muzyki z sieci oraz internetowych stacji radiowych. To jeszcze nie koniec. Urządzenia z rodziny Playlink mogą odtwarzać wysokojakościowe pliki audio (aż do 24 bit przy 192 KHz). Imponujące? Też tak myślimy.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)