Pierwsze wrażenie: Fujitsu Lifebook U904

Pierwsze wrażenie: Fujitsu Lifebook U904
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.03.2015 13:10, aktual.: 05.03.2015 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do naszej redakcji trafił niedawno nowy ultrabook firmy Fujitsu. Model Lifebook U940 - bo o nim mowa - cechuje się niską wagą, mobilnością i eleganckim wyglądem, a na dodatek wspiera technologię bezpieczeństwa Fujitsu PalmSecure. Jest to jeden z flagowych laptopów japońskiego giganta technologicznego, ale czy jest na tyle silny, żeby wybić się na tle oferty innych producentów?

Lifebook U90. to pierwszy ultrabook wspierającym nowoczesną technologię zabezpieczeń PalmSecure. Mowa o technice biometrycznej, która do identyfikacji użytkownika wykorzystuje skan układu żył w jego dłoni. System ten jest nie tylko bezpieczny, ale też szybki i skuteczny. Cechuje się bardzo niskim współczynnikiem błędnych odrzuceń (czyli przypadków odmowy akceptacji osobie uprawnionej). Właściwie jest na tyle skuteczny, że w przyszłości może zastąpić tradycyjne systemy oparte o uwierzytelnianie tożsamości na podstawie kodów PIN. Firma Fujitsu opracowała nawet bankomaty wspierający PalmSecure, które pojawiają się już w Hiszpanii i Japonii.

Podsumowanie

Fujitsu U904 to mocny ultrabook o bardzo eleganckim wyglądzie. Doskonale sprawdzi się w biznesie jako sprzęt przenośny dla osoby, która często podróżuje. Jego najlepszymi cechami są: dobre rozmieszczenie portów, bardzo dobry ekran z matryca IGZO, solidna specyfikacja i bezpieczeństwo w postaci technologii biometrycznej PalmSecure. Minusy? Na pewno cena. Otóż nie jest to tani sprzęt – zakup najmocniejszego wariantu to wydatek rzędu *7500 zł. *

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)