Pierwsze telewizory OLED 4K - nowa jakość?

Pierwsze telewizory OLED 4K - nowa jakość?
Źródło zdjęć: © chip.pl

26.08.2014 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

LG Electronics (LG) ogłosiło rozpoczęcie sprzedaży pierwszego na świecie telewizora OLED 4K o rozdzielczości 3840 x 2160. Modele 77EG9700 oraz 65EC9700 będą dostępne w rozmiarach 77 i 65 cali. Telewizory LG OLED 4K mogą pochwalić się zakrzywionym panelem, składającym się z organicznych diod. Według producenta OLED to przyszłość telewizji.

Telewizor OLED 4K od LG został wyposażony w wyświetlacz opracowany przez firmę LG Display, opierający się na czteropikselowej technologii WRGB. Producent zapewnia też, że dzięki 33 milionom subpikseli kolory wyświetlane przez matrycę są niezwykle realistyczne i kontrastowe. Samopodświetlające się piksele zapewniać też mają prawdziwą głębię czerni i krótki czas reakcji matrycy na ruch.

- Telewizor LG OLED 4K jest szczytem osiągnięć technologicznych i nowym paradygmatem, który zmieni dynamikę rynku telewizji nowej generacji” - mówi Hyun-hwoi Ha, Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Home Entertainment Company. - W kolejnym, ewolucyjnym kroku w technologii wyświetlania, OLED będzie odgrywać ważną rolę w przekształcaniu naszego przemysłu. Jestem pewien, że OLED 4K to autentyczny prekursor rewolucji”.

Dzięki zaokrąglonej podstawie w kształcie liścia, zakrzywiony ekran OLEDA 4K od LG ma być zarówno stylowy jak i funkcjonalny. Modele 65EC9700 oraz 77EG9700 mogą być montowane również na ścianie. Wyposażone są również w wielokanałowy dźwiękowy system surround.

Telewizor OLED 4K od LG zdobył nagrodę za innowacje podczas tegorocznych targów CES 2014. Jest oparty na prostej w użyciu platformie webOS oraz oferuje szeroki wachlarz funkcji stworzonych w myśl koncepcji Simple Connection, Simple Switching oraz Simple Discovery. Platforma webOS została też niedawno nagrodzona za interfejs użytkownika przez EISA - prestiżowe Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku.

- Przewiduje się, że telewizory OLED w ciągu pięciu lat wyprzedzą popularnością tradycyjne LCD – żadna inna firma nie jest na to lepiej przygotowana niż LG - dodaje Hyun-hwoi Ha. - Zalety TV OLED są oczywiste. Nie występują w nich rozmycia, zniekształcenia i wycieki kolorów. Telewizor OLED 4K stanowi doskonałą wartość dla konsumenta pod kątem jakości obrazu, odwzorowania kolorów, kontrastu, szczegółów oraz kątów widzenia.

LG rozpoczyna przedsprzedaż na 65. i 77-calowe telewizory OLED 4K w Korei już od tego tygodnia, a wkrótce na pozostałych kluczowych rynkach w Ameryce Północnej oraz Europie. Zainteresowani będą mogli zobaczyć telewizor OLED 4K od LG między 5 a 10 września w Berlinie, podczas targów IFA w hali numer 11.2.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)