Pierwsze telewizory 4K z Androidem od Sharp

Pierwsze telewizory 4K z Androidem od Sharp

Pierwsze telewizory 4K z Androidem od Sharp
Źródło zdjęć: © slashgear.com
15.06.2015 11:29

Na targach CES, które odbyły się na początku tego roku firma Sharp zaprezentowała dwa modele telewizorów UE30 oraz UH30, które wyświetlają obraz 4K oraz są wyposażone w Android TV.

UE3. oraz UH30 to pierwsze telewizory od firmy Sharp, które zostały wyposażone w Android TV. Oba modele posiadają technologię Revelation Upscaler, która zajmuje się podbijaniem rozdzielczości treści dostępnych w FULL HD i przekształceniem w obraz zbliżony jakością do 4K.
Flagowy model UH3. posiada również system SPECTROS Rich Color Display. Dzięki tej technologii wyświetlane palety kolorów są o 21 procent bogatsze w porównaniu ze standardowymi modelami odbiorników LED. Dokładniej rzecz ujmując, poprawia przejścia tonalne między barwami zielonymi oraz czerwonymi, dzięki czemu krajobrazy prezentują się jeszcze bardziej naturalnie. Firma Sharp nie podała wprawdzie szczegółów dotyczących gamy kolorów, jednak odbiorniki przeszły ponad 400 testów jakości obrazu wymaganych do otrzymania certyfikatu THX 4K.

Obraz
© (fot. slashgear.com)

Sharp UE3. dostępny jest w wersji 60, 70 i 80 cali, natomiast UH30 w rozmiarach 70 i 80 cali. Oba flagowe modele zostały wyposażone w 4 porty HDMI, Wi-Fi oraz Bluetooth. Dodatkowo UH30 został wyposażony w slot na karty pamięci SD.
Dzięki nowej platformie Android TV wzrosła funkcjonalność odbiorników w zakresie prezentowanych treści. Użytkownicy mają dostęp do takich usług jak: Netflix, YouTube, Google Play, Hulu Plus oraz wielu innych. Telewizory obsługują również Google Cast, co pozwala na wyświetlanie na dużym ekranie materiałów z telefonu lub tabletu.

Ceny najnowszej serii telewizorów Sharp 4. zaczyna się od 2099 dolarów, a kończy na 6299 dolarów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)