Pierwsze stabilne wydanie Chrome dla Androida już jest

Pierwsze stabilne wydanie Chrome dla Androida już jest
Źródło zdjęć: © chip.pl

28.06.2012 10:46, aktual.: 28.06.2012 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po długim czasie i kilku wersjach beta w końcu jest Chrome dla Androida. Niestety tylko dla wersji 4.0 i nowszych.Google Chrome dla Androida to świetna propozycja dla osób, które jako przeglądarki na komputerze używają również Chrome.

Powód jest dosyć prosty –. Chrome umożliwia synchronizowanie otwartych ostatnio kart z wszystkich komputerów i urządzeń, nawet jak jest ich kilka. Zacząłeś coś czytać na komputerze, ale przeniosłeś się do łóżka? Nie ma problemu, uruchamiasz przeglądarkę na smartfonie/tablecie i kontynuujesz czytanie. Nie musisz nic dodawać do żadnej listy "na później", a to bardzo wygodne rozwiązanie.

Ponadto Chrome synchronizuje historię przeglądania. Oznacza to, że wpisując adres dostaniemy te same podpowiedzi stron, które widzimy na komputerze stacjonarnym/notebooku. Ta drobnostka może zadecydować, że nie będziecie już chcieli mieć żadnej innej przeglądarki.

Świetnie rozwiązano również nawigację po kartach. Po pierwsze –. wszystkie otwierane są w tle, czyli tak jak trzeba. Po drugie – możemy kliknąć jeden przycisk i przejrzeć wszystkie karty na raz, a przy tym wszystko animuje się bardzo efektownie. Możemy również gestem swipe, czyli wyciągając prawą krawędź ekranu, przejść do innych kart. Nie zabrakło trybu incognito, który pozwala na przeglądanie internetu, po którym nie zostanie nawet najmniejszy ślad.

Chrome dla Androida długi czas był niedostępny, a potem przez równie długi czas w wersji Beta. Na szczęście w końcu pojawiło się stabilne wydanie. Co się zmieniło? Kosmetyka. Nieco inny interfejs (zwłaszcza na tabletach), poprawiona stabilność oraz wydajność. Oczywiście postanowilismy to sprawdzić. Poniżej wyniki JavaScript oraz Canvas (dynamiczne renderowanie kształtów/bitmap w HTML5).

JavaScript SunSpider 0.9.1 (im mniej, tym lepiej)
Mozilla Firefox 14 – 2236 ms
Google Chrome 18 – 2317 ms
ICS Stock browser – 2484 ms
Opera Mobile 1. – 2492 ms

Canvas HTML5 (themaninblue.com)
Opera Mobile 12 – 13,6 fps
Google Chrome 18 – 8,7 fps
Mozilla Firefox 14 – 8,5 fps
ICS Stock browser –. 5,5 fps

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)