Trwa ładowanie...
d2kh9nk

Pierwsze indukcyjne drogi naładują elektryczne auta w trakcie jazdy

W Szwecji testowane będą pierwsze indukcyjne drogi, które pozwolą na ładowanie samochodów elektrycznych podczas jazdy. Mają być one uzupełnieniem dla stacji ładowania pojazdów i rozwiązać duży problem z zasięgiem, jaki można przejechać w tego typu pojazdach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwa samochody
Dwa samochody (Materiały prasowe, Fot: Stag)
d2kh9nk

Rozwój technologii, która sprawi, że samochody elektryczne przejmą rynek jest cały czas bardzo intensywnie rozwijana, chociaż na tą chwilę największy problem jest z zasięgiem tego typu pojazdów. Najnowsze modele mogą na pojedyńczym ładowaniu przejechać ok. 350 km. Wciąż nie jest to imponująca wartość, jeśli spojrzymy na spalinowe modele. Drogi, które naładują akumulator pojazdu w trakcie jazdy mają być nowym, ciekawym rozwiązaniem, które przybliży nas do przyszłości.

Testujemy żyrocykl - oto następca Segwaya i przyszłość miejskiego transportu

Indukcyjne drogi - jak to działa?

Proces „charge as you drive” ma za zadanie ładować baterie EV każdego elektrycznego pojazdu, dzięki czemu ma on być doskonałym uzupełnieniem dla stacji ładowania pojazdów oraz wydłużyć trasę, którą można przebyć na pojedyńczym ładowaniu akumulatora. Szwecja jako pierwsza przetestuje to rozwiązanie, usprawniając infrastrukturę drogową z wykorzystaniem technologii indukcyjnej. Testy mają odbyć się na wyspie Gotland na Morzu Bałtyckim na 1,6 km odcinku drogi z lotniska miasta Visby.

Budżet i realizacja pierwszych testów

Za realizację projektu odpowiedzialny będzie izraelski start-up – firma ElectReon, założona w 2013 roku. Będzie to kosztować 116 mln szwedzkich koron, czyli około 46,5 mln zł. Dużym plusem projektu firmy ElectReon jest to, że nie uwzględnia budowania nowych dróg, a jedynie modernizację istniejących, dzięki czemu całość nie jest tak kosztowna, ani długotrwała.

Samochody elektryczne: domowe ładowarki są podatne na ataki

d2kh9nk

Podziel się opinią

Share
d2kh9nk
d2kh9nk
Więcej tematów