Pentagon zaprasza do ataku na siebie

Pentagon zaprasza do ataku na siebie
Źródło zdjęć: © Wikimedia / David B. Gleason / CC

03.03.2016 16:53, aktual.: 03.03.2016 17:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak donosi agencja Reutera, Departament Obrony Stanów Zjednoczonych zainicjował program o nazwie "Hack the Pentagon". Jak sama nazwa wskazuje, amerykańscy wojskowi chcą zachęcić hackerów do ataków na swoje systemy. Oczywiście po to, by przetestować skuteczność własnych mechanizmów obronnych. Jest to pierwszy przypadek, kiedy amerykańska instytucja federalna testuje w ten sposób swoje zabezpieczenia.

Program ma oczywiście swoje ograniczenia –. amerykański Departament Obrony wyłączył z tych testów swoje najważniejsze systemy, a uczestnicy nie mogą tak po prostu spróbować włamać się do systemów Pentagonu - wówczas zostaliby potraktowani jak każda inna osoba, która próbuje to zrobić. Muszą najpierw się zarejestrować, zostać sprawdzeni przez odpowiednie służby i otrzymać stosowne pozwolenie. Muszą też być obywatelami USA. W zamian mogą oczekiwać nagrody pieniężnej.

Przedstawiciele Pentagonu twierdzą, że takie podejście się im opłaci i już najwyższy czas, zaadoptować „najlepsze praktyki dotyczące bezpieczeństwa, jakie stosowane są w biznesie”, czyli po prostu płacić hackerom „w białych kapeluszach”. za odnajdowanie luk w zabezpieczeniach.

Przypomnijmy, że niedawno Pentagon zaliczył dość sporą wpadkę. Zabezpieczenia systemów pocztowych zostały złamane przez cyberwłamywaczy z Rosji. Rzekomo nie udało się wykraść żadnych ściśle tajnych danych, jednak włamywaczom udało się zdobyć "olbrzymią ilość danych" z kont pocztowych, które przekazano "tysiącom kont w internecie" w niecałą minutę. Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz TUTAJ.

Polecamy na stronach Giznet.pl: McDonald’s też chce sprzedawać gogle VR

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)