Pendrive zabezpieczony kodem PIN

Pendrive zabezpieczony kodem PIN

Pendrive zabezpieczony kodem PIN
Źródło zdjęć: © thumbsupuk.com
24.08.2009 12:35

Często na przenośnych pamięciach flash USB przechowujemy dokumenty, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Dlatego warto zastanowić się jak zabezpieczyć swoje dane. Na rynku znajdziemy...

Na przestrzeni kilku ostatnich lat przenośne pamięci flash USB stały się bardzo popularnym nośnikiem danych. Początkowo były one drogie i oferowały relatywnie niewielkie pojemności – rzędu kilkuset megabajtów. Teraz zapewne każdy z nas posiada pendrive’a, który pomieści kilka GB danych. Często przechowujemy na nich dokumenty, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Dlatego warto zastanowić się jak zabezpieczyć swoje dane.

Na rynku znajdziemy przenośne pamięci, które standardowo oferują zabezpieczenie danych przed nieautoryzowanym dostępem. Jedną z nich jest Personal Pocket Safe USB Drive. Posiada ona zabezpieczenie w postaci 25. bitowego szyfrowania. Aby uzyskać dostęp do zgromadzonych w pamięci urządzenia danych na wbudowanej klawiaturze numerycznej należy podać osobisty kod dostępu.

Producent zapewnia, iż w przypadku podjęcia próby nieautoryzowanego dostępu wszystkie dane zgromadzone w pamięci zostaną zniszczone. Można będzie je przywrócić dzięki usłudze tworzenia kopii bezpieczeństwa online. Również gdy zgubimy nasz PIN, będzie możliwość jego odzyskania. Niestety dystrybutorzy nie podają żadnych informacji na temat pojemności pamięci. Cena gadżetu: 99 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)