Pendrive, który skasuje wszystkie twoje dane

Pendrive, który skasuje wszystkie twoje dane

Pendrive, który skasuje wszystkie twoje dane
Źródło zdjęć: © jp.fujitsu.com
01.07.2010 11:25, aktualizacja: 01.07.2010 16:03

Japońska firma Fujitsu zaprezentowała nową serię przenośnych pamięci USB, wyposażonych w mechanizm, który w przypadku wykrycia próby uzyskania nieautoryzowanego dostępu, usunie wszystkie dane...

Japońska firma Fujitsu zaprezentowała nową serię przenośnych pamięci USB, wyposażonych w mechanizm, który w przypadku wykrycia próby uzyskania nieautoryzowanego dostępu, usunie wszystkie zgromadzone na nich dane. Z pewnością nie jest to nowość na rynku, jednak może stać się ciekawą alternatywą dla podobnych urządzeń.

Pendrive Fujitsu Tamatebako został zaprojektowany specjalnie z myślą o użytkownikach kładących duży nacisk na ochronę dostępu do swoich poufnych danych. Posiada 2 GB wbudowanej pamięci flash i wykorzystuje 256-bitowy algorytm szyfrowania AES.

Tamatebako oferuje kilka ustawień zabezpieczeń. Użytkownik może ustawić timer (w zakresie od 1. minut do 7 dni), który automatycznie wyzwoli kasowanie danych. Dodatkowo ich usunięcie może nastąpić po wprowadzeniu nieprawidłowego hasła dostępowego do nośnika lub bezpośrednio po podłączeniu do "obcego" komputera.

Pamięć Fujitsu Tamatebako ma być dostępna w pięciu kolorach do wyboru: czarnym, białym, niebieskim, czerwonym i zielonym. Niestety zarówno data wprowadzenia na rynek, jak i cena nie są znane.

Specyfikacja techniczna:

Wsparcie OS: Windows XP (SP3) / Vista (SP2) / 7
Algorytm szyfrowania: AES 256-bit
Interfejs: USB 2.0
Pojemność: 2 GB
Pobór mocy: maksymalnie 500mA
Waga: 45g
Wymiary: 70mm × 70mm × 24mm 70mm
Temperatura pracy i wilgotność: Od 0 do 40 stopni Celsjusza; od 20 do 80 % (bez kondensacji)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)