PDFCreator 1.0.0 - darmowe PDFy

PDFCreator 1.0.0 - darmowe PDFy
Źródło zdjęć: © IDG.pl

06.06.2010 15:30, aktual.: 07.06.2010 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PDF to format wykorzystywany w wielu oficjalnych dokumentach. Aby stworzyć w nim plik nie trzeba instalować komercyjnych narzędzi. Wystarczy bezpłatny PDFCreator.

Cena: bezpłatny
Informacje:www.pdfforge.org

PDFCreator to program, którego głównym zadaniem jest generowanie plików w formacie PDF. Przekształci na PDFa dowolny dokument, z każdej aplikacji wyposażonej w funkcję drukowania. Jego działanie polega na umieszczeniu w systemie operacyjnym drukarki wykorzystywanej do konwersji plików. Drukujesz na niej dokument a na dysku pojawia się plik PDF.

Obraz
© PDFCreator 1.0.0 (fot. IDG.pl)

Konwertowane dane można zabezpieczać hasłem, dodawać do nich komentarze i słowa kluczowe oraz szyfrować, kompresować i podpisywać. W prosty sposób można zdefiniować format nazwy pliku nadawanej PDFom, a dla każdej osoby stworzyć osobny profil. Pliki mogą być drukowane od razu, łączone bądź ustawiane w kolejce do późniejszego wydruku. Dodatkowe polecenie w menu kontekstowym systemu ułatwia korzystanie z programu. Oprócz PDFa za pomocą aplikacji wygenerujesz między innymi dokumenty BMP, TIFF, JPG, PCX czy tekstowe. Gotowe, prześlesz za pomocą e-maila. Program zainstalujesz jako drukarkę lokalną bądź sieciową do wykorzystania przez wszystkich użytkowników LANu.

PDFCreator jest darmowy do użytku domowego i komercyjnego. Nie ma polskiej wersji językowej ale razem z nim instalowane jest narzędzie do lokalizacji. Aplikacja stara się dodać pasek przeglądarki oraz zmienić jej stronę startową.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także