PayPal kupuje Fraud Sciences

PayPal kupuje Fraud Sciences
Źródło zdjęć: © Pay Pal

29.01.2008 14:30, aktual.: 29.01.2008 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kosztem 169 milionów dolarów PayPal stanie się właścicielem izraelskiej firmy Fraud Sciences, specjalizującej się w wykrywaniu online'owych oszustw. Izrealczycy opracowali technologię, która pozwala na odróżnienie prób oszustwa od prawdziwych transakcji.

PayPal jest bardzo zainteresowany walką z tymi przestępstwami - to wielki system płatniczy, a jego klienci są bardzo chętnie atakowani przez cyberprzestępców. Zakładają oni witryny do złudzenia przypominające strony PayPala.

To kolejna już inicjatywa serwisu, która ma na celu większe bezpieczeństwo transakcji. W ubiegłym roku firma PayPal zaoferował swoim klientom hasła jednorazowe, które wygasały po 30 sekundach, co znacznie skracało czas, jaki cyberprzestępcy mieli na przeprowadzenie ataku. Ponadto serwis naciska na serwisy oferujące darmowe skrzynki pocztowe, by blokowały listy, które nie zawierają cyfrowego podpisu. Dzięki temu do klientów PayPala miałyby przychodzić tylko te listy, które rzeczywiście zostały wysłane przez serwis.

Transakcja z Fraud Sciences zostanie zamknięta w ciągu 30 dni. Szef tej firmy, Yossi Barak, oraz jej współzałożyciele - Shvat Shaked i Saar Wilf - zostaną jednymi z dyrektorów odpowiednich oddziałów PayPala.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)