PayPal Here już w Europie

PayPal Here już w Europie26.02.2013 13:00
PayPal Here już w Europie
Źródło zdjęć: © Telepolis

PayPal Here wchodzi na europejski rynek. Wcześniej aplikacja ta podbiła rynki USA, Kanady, Japonii, Australii i Hong Kongu. Jako pierwsi z nowego rozwiązania skorzystają Brytyjczycy.

PayPal Here to narzędzie, które łączy offline i online. Dzięki specjalnej nakładce na smartfon podłączonej do wejścia na słuchawki sprzedawca może przyjmować płatności z każdego miejsca przy użyciu karty kredytowej czy debetowej.

PayPal Here ma przede wszystkim pomóc w zastępowaniu gotówki płatnościami elektronicznymi i trafi do tych sklepów, które do tej pory nie zdecydowały się na tradycyjny terminal płatniczy z obawy przed wysokimi kosztami obsługi. Teraz wystarczy, że sprzedawca podłączy nakładkę do swojego smartfonu, przeciągnie przez nią kartę, a klient zatwierdzi transakcję PIN-em. Środki powędrują na konto sprzedawcy w czasie rzeczywistym.

System pozwala też śledzić transakcje, zarządzać wydatkami, dokonywać płatności kartami debetowymi lub kredytowymi, a nawet realizować czeki i wystawiać faktury. Brytyjska wersja będzie się różniła od amerykańskiej technologią Chip&Pin i w niedalekiej przyszłości pojawi się na kolejnych europejskich rynkach. Zgodnie z europejskimi wymogami bezpieczeństwa PayPal Here na starym kontynencie będzie wymagał autoryzacji PIN-em. W USA nie wymaga się żadnych potwierdzeń - wystarczy przeciągnąć kartę przez terminal.

Wprowadzenie PayPal Here na rynek brytyjski jest spełnieniem zapowiedzi z końca roku, że system będzie się rozszerzał na kolejne kraje. Należy się spodziewać, że z czasem trafi także do Polski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)