PayPal Here już w Europie

PayPal Here już w Europie
Źródło zdjęć: © Telepolis

26.02.2013 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PayPal Here wchodzi na europejski rynek. Wcześniej aplikacja ta podbiła rynki USA, Kanady, Japonii, Australii i Hong Kongu. Jako pierwsi z nowego rozwiązania skorzystają Brytyjczycy.

PayPal Here to narzędzie, które łączy offline i online. Dzięki specjalnej nakładce na smartfon podłączonej do wejścia na słuchawki sprzedawca może przyjmować płatności z każdego miejsca przy użyciu karty kredytowej czy debetowej.

PayPal Here ma przede wszystkim pomóc w zastępowaniu gotówki płatnościami elektronicznymi i trafi do tych sklepów, które do tej pory nie zdecydowały się na tradycyjny terminal płatniczy z obawy przed wysokimi kosztami obsługi. Teraz wystarczy, że sprzedawca podłączy nakładkę do swojego smartfonu, przeciągnie przez nią kartę, a klient zatwierdzi transakcję PIN-em. Środki powędrują na konto sprzedawcy w czasie rzeczywistym.

System pozwala też śledzić transakcje, zarządzać wydatkami, dokonywać płatności kartami debetowymi lub kredytowymi, a nawet realizować czeki i wystawiać faktury. Brytyjska wersja będzie się różniła od amerykańskiej technologią Chip&Pin i w niedalekiej przyszłości pojawi się na kolejnych europejskich rynkach. Zgodnie z europejskimi wymogami bezpieczeństwa PayPal Here na starym kontynencie będzie wymagał autoryzacji PIN-em. W USA nie wymaga się żadnych potwierdzeń - wystarczy przeciągnąć kartę przez terminal.

Wprowadzenie PayPal Here na rynek brytyjski jest spełnieniem zapowiedzi z końca roku, że system będzie się rozszerzał na kolejne kraje. Należy się spodziewać, że z czasem trafi także do Polski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)