PayPal doładowany przelewem bankowym

PayPal doładowany przelewem bankowym
Źródło zdjęć: © Pay Pal

19.09.2008 10:30, aktual.: 19.09.2008 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

System płatności PayPal udostępnił opcje doładowania konta przelewem bankowym. Do tej pory płatności w systemie PayPal wymagały posiadania karty kredytowej.

_ "PayPal jest najpopularniejszą metodą płatności w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych, akceptowaną przez większość sprzedawców działających w zagranicznych serwisach eBay" _ - mówi Przemek Pluta, menedżer PayPal Polska. - _ "Dla większości Polaków możliwość robienia zakupów za granicą była jednak dotąd ograniczona wymogiem posiadania karty kredytowej. Tym czasem karty kredytowe ma jedynie 18 proc. kobiet oraz 26 proc. mężczyzn w Polsce. Opracowaliśmy rozwiązanie, które znosi dotychczasowy wymóg. Teraz, dzięki dodawaniu środków z banku do konta, karta kredytowa przestaje być potrzebna" _ - kończy Pluta.

Obecnie każda osoba, która posiada rachunek bankowy, będzie mogła dokonać zakupów w jednym z 39 krajów, w których działa serwis eBay. Po wykorzystaniu do końca przelanej na PayPal sumy dalsze wydatki nie będą możliwe. Inaczej dzieje się przy użyciu karty kredytowej, w przypadku której wydatki są ograniczone tylko limitem karty.

Łączna suma płatności netto przetworzonych przez PayPal w roku 2007 ( czyli całkowita wartość transakcji ), wyniosła 47 mld USD, o 33 proc. więcej niż w roku poprzedzającym. Możliwość doładowania konta przelewem bankowym może wpłynąć pozytywnie na przychody podmiotów, które korzystają z tego rozwiązania. PayPal jest m.in. głównym systemem płatności w serwisie aukcyjnym eBay. PayPal obsługuje również płatności w komunikatorze Skype, sklepie internetowym Cyfrowe.pl czy serwisie National Geographic.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)