Patentowa wojna Asusa i IBM‑a

Patentowa wojna Asusa i IBM-a
Źródło zdjęć: © WP.PL

07.04.2008 14:30, aktual.: 07.04.2008 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Asustek Computer złożył pozew przeciwko firmie IBM - "Błękitnemu Gigantowi" zarzucono w nim, że nielegalnie korzysta z kilku opatentowanych rozwiązań Asusteka. Działanie tajwańskiej firmy wydaje się być odpowiedzią na pozew złożony przeciwko niej przez IBM-a cztery miesiące temu.

Pozew Asusteka złożony został w Sądzie Okręgowym w Kalifornii - czytamy w nim, że IBM wykorzystuje w swoich produktach kilka opatentowanych technologii Asusteka bez wykupienia odpowiednich licencji. Chodzi tu m.in. o rozwiązania dotyczące systemów pamięci masowych, sieciowego przechowywania danych oraz serwerów. Tajwańska firma domaga się od pozwanego koncernu natychmiastowego zaprzestania naruszania patentów oraz wypłacenia odszkodowania ( jego wysokości na razie nie podano ).

Obraz
© Asus M50 (fot. Asus)

Warto zauważyć, że pozew Asusteka złożony został w zaledwie cztery miesiące po tym, jak amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego ( U.S. International Trade Commission ) rozpoczęła - na wniosek IBM-a - dochodzenie w sprawie nielegalnego wykorzystywania przez Asusteka rozwiązań zastrzeżonych przez "Błękitnego Giganta". W tej sprawie przedmiotem dochodzenia są patenty związane z produkcją zasilaczy komputerowych, systemów chłodzenia oraz tworzenia klastrów.

Żadna ze stron konfliktu jak na razie nie skomentowała tych doniesień.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)