Panorama 2 - najnowszy soundbar Bowers & Wilkins

Panorama 2 - najnowszy soundbar Bowers & Wilkins

Panorama 2 - najnowszy soundbar Bowers & Wilkins
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.01.2013 13:00, aktualizacja: 23.01.2013 13:18

Pierwsze informacje o najnowszym soundbarze Bowers & Wilkins Panorama 2 mówiły o lepszym brzmieniu i efektach przestrzennych, łatwiejszej obsłudze i większej wszechstronności połączeń. Teraz można to sprawdzić samemu - Panorama 2 właśnie trafiła do sprzedaży.

Dźwięk płynący z najnowszego soundbaru Bowers & Wilkins ma oczarowywać słuchacza swoją wiernością, a przy tym zapewnić niezwykle absorbujący efekt kinowy. To m.in. rezultat dopracowania aktywnego kanału centralnego. Ten odpowiada za przekaz blisko 6. proc. informacji dźwiękowych (w tym dialogów). Tworzą go opracowane na nowo głośniki – dwa niskotonowe, dwa średniotonowe i tweeter z aluminiową kopułką i technologią Nautilus. Cztery głośniki efektowe, także przeprojektowane, wyróżniają się szerszą charakterystyką dyspersji. Dzięki temu znacznej poprawie uległa integralność pola dźwiękowego 3D i znacznie zwiększył się potencjał dźwięku przestrzennego. Przetworniki współpracują z sześcioma wzmacniaczami klasy D, a całością zawiaduje niezwykle zaawansowany procesor DSP.

Aktywowany zbliżeniowo panel kontrolny ułatwia kontrolowanie urządzenia, a przy tym nie przeszkadza np. podczas oglądania filmu. Wyświetlacz automatycznie wygasza się, gdy akurat nie jest używany i rozświetla ponownie po zbliżeniu do niego ręki. To rozwiązanie doskonale współgra z wygodą, jaką zapewniają połączenia HDMI. Do skonfigurowania Panoramy 2 i zmiany ustawień można wykorzystać wyświetlacz ekranowy (OSD) z prostym w obsłudze i czytelnym menu. Funkcjonalność soundbaru to również zasługa zastosowania zestawu najnowszych portów HDMI. Trzy wejścia i jedno wyjście (zgodne z CEC i ARC) pozwalają Panoramie 2 pełnić rolę centrum domowego systemu rozrywkowego.

Soundbar Bowers & Wilkins Panorama 2 dostępny jest w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Poglądowa cena detaliczna urządzenia wynosi 7999 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)