Panasonic wprowadzi domowe elektrociepłownie!

Panasonic wprowadzi domowe elektrociepłownie!

Panasonic wprowadzi domowe elektrociepłownie!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.09.2011 11:21

Panasonic zaadaptuje na potrzeby europejskie jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych - ogniwo paliwowe dla gospodarstw domowych o nazwie ENE FARM. Urządzenie działające jak domowa elektrociepłownia wytwarza nie tylko energię elektryczną, ale i ciepło. ENE FARM charakteryzuje się wysoką energooszczędnością, najwyższą na świecie sprawnością środowiskową i najmniejszą w branży przestrzenią instalacyjną.

Nazwa ENE FARM, utworzona od angielskich słów „energy”. i „farm”, oddaje kluczową ideę produktu - możliwość samodzielnego generowania energii i ciepła we własnym domu. Od czasu wprowadzenia pierwszych produktów ENE FARM w maju 2009 r. do stycznia 2011 r. Panasonic dostarczył około 5000 jednostek na rynek japoński.

Wyniki sprzedaży tego rozwiązania w Japonii skłoniły firmę Panasonic do przygotowania ENE FARM na rynek europejski. W nowo powstałym Biurze Rozwoju Ogniw Paliwowych Panasonic w Langen w Niemczech, specjaliści japońscy i europejscy będą pracowali nad dostosowaniem produktu do potrzeb użytkowników europejskich.

W ENE FARM elektryczność jest wytwarzana poprzez reakcję chemiczną między tlenem zawartym w atmosferze i wodorem wyodrębnianym z gazu miejskiego, a ciepło będące produktem ubocznym tego procesu służy do ogrzewania domu i dostarczania ciepłej wody. System ten jest niezwykle przyjazny dla środowiska. Ponieważ prąd jest wytwarzany i używany w jednym miejscu, nie ma strat przesyłowych, a ponadto można wykorzystać całe ciepło powstające podczas generowania elektryczności. W porównaniu ze standardowym używaniem prądu z elektrowni cieplnej oraz ogrzewaniem wody i mieszkania za pomocą miejskiego gazu, system ogniw paliwowych pozwala zmniejszyć zużycie energii pierwotnej o około 3. procent, a emisji CO2 o około 48 procent. Co bardzo ważne dla właścicieli domów jednorodzinnych powierzchnię wymaganą do instalacji zmniejszono o 50 procent w porównaniu z konwencjonalnym modelem i wynosi ona około 2 m2.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)