Panasonic uhonorowany dwiema nagrodami TIPA

Panasonic uhonorowany dwiema nagrodami TIPA

Panasonic uhonorowany dwiema nagrodami TIPA
Źródło zdjęć: © Panasonic
26.04.2010 13:22, aktualizacja: 26.04.2010 13:41

Firma Panasonic poinformowała, że zdobyła prestiżową nagrodę TIPA dla najlepszego zaawansowanego kompaktowego aparatu systemowego za nowy aparat cyfrowy Panasonic LUMIX DMC-G2 z wymiennymi obiektywami i ekranem dotykowym, a także nagrodę dla najlepszego eksperckiego projektora fotograficznego za projektor kina domowego Panasonic PT-AE4000.

_ Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że otrzymaliśmy dwie nagrody TIPA od najlepszych europejskich dziennikarzy specjalizujących się w fotografii i przetwarzaniu obrazu _ - powiedział Laurent Abadie, prezes i dyrektor generalny Panasonic Europe. - _ Inwestujemy dużo wysiłku w tworzenie aparatów cyfrowych i projektorów, które przynoszą prawdziwą satysfakcję użytkownikom. Nasze aparaty Lumix są wyposażone w najnowocześniejsze technologie, a projektory kina domowego wyznaczają nowe standardy doskonałości w swojej kategorii. _

Obraz
© (fot. Panasonic)

Najlepszy zaawansowany kompaktowy aparat systemowy: Panasonic Lumix DMC-G2

DMC-G2 to aparat z systemem wymiennym obiektów i sterowaniem dotykowym. W modelu DMC-G2 Panasonic zastosował ekran dotykowy, który intuicyjnie łączy wzrok z akcją. Dotknięcie obiektu na ekranie LCD ustawia ostrość i wyzwala migawkę. Różne funkcje ustawiania ostrości, które wykorzystują szybki, dokładny autofokus, są proste w użyciu, a korpus aparatu jest bardzo kompaktowy.

Rzecznik jury TIPA powiedział: „Poprzez wykorzystanie standardu Micro 4/3 i opracowanie korpusu pozbawionego luster i optycznego wizjera Panasonic stworzył aparat nowej generacji, który oferuje podgląd na żywo, szybki i precyzyjny autofokus, rejestrowanie filmów HD, a teraz również sterowanie dotykowe, w tym dotykowy autofokus. Lekki korpus sprawia, że Lumix DMC-G2 jest idealny dla zaawansowanych fotografów, którzy zawsze chcą mieć aparat przy sobie”. Najlepszy ekspercki projektor fotograficzny: Panasonic PT-AE4000

PT-AE4000. inny produkt firmy Panasonic, który w tym roku zdobył nagrodę TIPA, to projektor kina domowego LCD Full HD. Projektor jest wyposażony w nowy system optyczny firmy Panasonic i wyświetla klarowny obraz o rozdzielczości 1080p (1920x1080), jasności 1600 lumenów i współczynniku kontrastu 80 000:1. Wykorzystuje też technologię 100Hz Intelligent Frame Creation, która ogranicza efekt rozmycia obrazu.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Projektor PT-AE400. to udoskonalony następca nagradzanego modelu PT-AE3000. Nowy system Lens Memory 2 firmy Panasonic zapamiętuje sześć różnych ustawień zoomu oraz ostrości i może automatycznie przełączać się między treścią 16:9 i 2.35:1 dzięki nowej funkcji wykrywania współczynnika proporcji w sygnale wejściowym.

_ Projektor Panasonic PT-AE4000 wyświetla obraz 1080p Full HD o jasności 1600 lumenów i współczynniku kontrastu 80 000:1 z wykorzystaniem technologii 100Hz Intelligent Frame Creation, która ogranicza efekt rozmycia obrazu. Entuzjaści kina domowego mogą teraz oglądać filmy na ekranie o proporcjach 2,35:1, unikając problemu Cinemascope i uzyskując we własnym domu oryginalną jakość obrazu, jaką zamierzyli sobie reżyserzy filmowy i telewizyjni _ - dodał rzecznik jury TIPA.

Technical Image Press Association (TIPA) to założona w 1991 roku, niezależna organizacja europejskich dziennikarzy specjalizujących się w elektronice użytkowej, która zrzesza przedstawicieli czternastu krajów europejskich, Republiki Południowej Afryki i Stanów Zjednoczonych. W kwietniu redaktorzy członkowskich magazynów fotograficznych spotkali się w Nowym Jorku, aby zagłosować na najlepsze produkty związane z fotografią i przetwarzaniem obrazu, które zostały wprowadzone na rynek w minionym roku. Nagrody TIPA wyróżniają konkretne produkty za jakość, wydajność i wartość, wskazując te, które okazały się najlepsze w każdej klasyfikowanej kategorii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)