Panasonic SC‑HC40 - system audio z nowymi funkcjami

Panasonic SC-HC40 - system audio z nowymi funkcjami
Źródło zdjęć: © Panasonic

21.04.2010 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do końca kwietnia bieżącego roku oferta Panasonic na rynek polski zostanie wzbogacona o system audio SC-HC40. Obok wysokiej jakości dostarczanych dźwięków i eleganckiego wzornictwa model ten oferuje możliwość mocowania na ścianie i bezprzewodową łączność z iPhonem, która umożliwia odtwarzanie nagranej na nim muzyki oraz prowadzenie rozmowy telefonicznej bez konieczności dokowania go w stacji

System audio Panasonic SC-HC4. dostarcza użytkownikom szerokiego zakresu funkcji w eleganckiej i smukłej obudowie o grubości zaledwie 69 mm. Urządzenie może odtwarzać pliki muzyczne (w tym mp3), zgromadzone na płytach CD, pamięciach masowych USB oraz na odtwarzaczu iPod, czy iPhone. Dodatkowo model SC-HC40 wyposażony został w tuner radiowy. Jego użyteczność zwiększa ponadto możliwość zamocowania na ścianie.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Panasonic SC-HC4. posiada funkcjonalność stacji dokującej dla odtwarzacza iPod. Komfort współpracy z telefonami iPhone zapewnia zastosowanie modułu Bluetooth. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy zyskują możliwość bezprzewodowego połączenia urządzeń, a co za tym idzie odtwarzania muzyki bez koniczności dokowania go w HC40. Łączność z zestawem przez Bluetooth eliminuje również konieczność zdejmowania iPhone z zestawu przy prowadzeniu rozmów telefonicznych. Jeśli jednak urządzenie jest na stacji dokującej w momencie otrzymania połączenia przychodzącego, SC-HC40 przełącza muzykę na dźwięk dzwonka telefonu, umożliwiając odebranie połączenia przez naciśnięcie dedykowanego przycisku na pilocie zdalnego sterowania. Od tego momentu rozmowa prowadzona jest za pośrednictwem głośników i zintegrowanego z urządzeniem mikrofonu. Zakończenie rozmowy, podobnie jak jej rozpoczęcie, możliwe jest poprzez wybór odpowiedniego przycisku na pilocie.

Zastosowanie modułu Bluetooth ułatwia również odtwarzanie muzyki, z większości kompatybilnych z modułem telefonów komórkowych (wymaga zgodności z A2DP) oraz komputerów osobistych. Przykładowo, w przypadku telefonów iPhone, zapewnia to możliwość łatwego wyboru utworów, przeglądania witryn internetowych podczas słuchania muzyki czy oglądania na ekranie telefonu plików wideo przy akompaniamencie dźwięków najwyższej jakości.

Za jakość doznań audio w systemie Panasonic SC-HC4. odpowiada zestaw głośników o całkowitej mocy 40 W. Zastosowane tu dwa głośniki wyposażono w szereg zaawansowanych rozwiązań, które wynoszą jakość dźwięku na poziom niedostępny do tej pory w kompaktowych systemach audio:

Obraz
© (fot. Panasonic)

•. Membrany głośników wykonane zostały z ulepszonego materiału bambusowego o niskiej gramaturze (0,35g/cm3), który pozwolił na zwiększenie ich sztywności i szybkości reakcji oraz na minimalizację zakłóceń akustycznych.

•. Ważnym usprawnieniem w emisji dźwięków jest również zastosowanie nowej konstrukcji gumowych krawędzi głośników. Mocowanie membran w specjalnych szczelinach w gumie zapewnia optymalne, symetryczne ich zamocowanie. Odpowiada to za linearny ruch głośników oraz bardziej dokładną reprodukcję tonową.

•. Podwójne radiatory pasywne, które umieszczono z tyłu i z przodu głośników, eliminują wibracje powstające w ich wnętrzu. W połączeniu z nową konstrukcją gumowych krawędzi głośników, rozwiązanie to pozwala na dostarczenie mocnych i czystych dźwięków basowych bez zakłóceń.

•. Dalsze usprawnienie emisji tonów umożliwiła nowa konstrukcja głośników, w której zastosowano dodatkowy magnes neodymowy, zwiększoną powierzchnię strumienia magnetycznego, jak i dodatkowy pierścień miedziowy. Zapewnia to większą precyzję ruchu membrany głośnika oraz redukcję zakłóceń, szczególnie w zakresie niskich częstotliwości (50% redukcji zakłóceń przy 100Hz).

Panasonic SC-HC40 już jest dostępny na rynku w sugerowanej cenie detalicznej 1070 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)