Panasonic chwali się swoją technologią wykrywania dronów

Strona głównaPanasonic chwali się swoją technologią wykrywania dronów
11.07.2016 19:27

W wyniku potencjalnego niebezpieczeństwa powodowanego coraz większą liczbą dronów, Panasonic zaprezentował technologię służącą do ich skutecznego wykrywania oraz zatrzymywania. Najnowsze rozwiązanie ma zapobiegać przede wszystkim atakom terrorystycznym oraz nieumyślnym wypadkom.

Raport "The Hostile Use of Drones by Non-State Actors Against British Targets" przygotowany przez Oxford Research Group opisuje zagrożenia związane z rosnącą liczbą dronów, które w niepowołanych rękach mogą stać się niezwykle niebezpiecznym narzędziem. Badanie jednoznacznie wskazuje, że bezzałogowce będą coraz częściej używane jako proste, niedrogie i skuteczne urządzenia przenoszące materiały wybuchowe.

Zaprezentowana podczas tegorocznych targów IFSEC najnowsza technologia Panasonic pozwala na wykrywanie dronów na podstawie emitowanych przez nie dźwięków, co umożliwia ich kontrolę już od samego startu. Dla jak największej efektywności zastosowano 32 mikrofony kierunkowe oraz kamerę CCTV Pan Tilt zoom, przez co każdy czujnik może wykryć dron z odległości do 300 metrów przy 150° pola widzenia. Co ważne rozwiązanie analizuje także dźwięki otoczenia, eliminując je podczas wykrywania, co z kolei znacznie zmniejsza ryzyko pomyłki.

_ _

_ - Popularność dronów rośnie z dnia na dzień, co niewątpliwie wiąże się z potencjalnym zagrożeniem atakami i wypadkami. W wyniku tego Panasonic zaprojektował rozwiązanie, które pomoże wykrywać i powstrzymywać latające statki bezzałogowe w pobliżu obiektów wojskowych lub rządowych _- komentuje Gerard Fígols, European Product Marketing Manager w Panasonic Security Solutions.

Więcej informacji na temat systemów zabezpieczeń Panasonic można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl/systemy-zabezpieczen/

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Panasonic chwali się swoją technologią wykrywania dronów

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)