Panasonic Blu-ray Disc - dane wytrzymają nawet 50 lat

Panasonic Blu‑ray Disc - dane wytrzymają nawet 50 lat

Panasonic Blu-ray Disc - dane wytrzymają nawet 50 lat
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.10.2012 13:53, aktualizacja: 31.10.2012 14:26

Panasonic wprowadził do swojej oferty ciekawe płyty Blu-ray Disc, które oprócz dużej pojemności cechują się wyjątkową wytrzymałością i bezpieczeństwem zapisu. Panasonic twierdz, że dzięki nowym płytom dane można przechowywać nawet przez 50 lat.

Standardowe pamięci USB oraz dyski twarde wystarczają średnio na 5 –. 10 lat użytkowania, po którym to czasie dane, jak i sam nośnik mogą ulec uszkodzeniu. Na 50-cio letnią wytrzymałość nośników Panasonic wpływa wyspecjalizowana technologia produkcji, która wykorzystuje nieorganiczne substancje, odporne na promieniowanie UV oraz wilgoć. Natomiast specjalnie utwardzana powłoka podnosi ich odporność na zarysowania i wydłuża ich trwałość.

Przy 50GB pojemności jedna płyta Blu-ray jest w stanie pomieścić tyle samo danych co 1. płyt DVD. Płyty Panasonica nagrywają się także trzy razy szybciej niż płyty DVD (osiągają prędkość do 216 Mb na sekundę). Dane mogą być zapisywane w jakości HD i odtwarzane w tym samym formacie bez pogorszenia obrazu oraz dźwięku.

W ofercie dostępne są dwa rodzaje płyt Blu-ray Disc: do nagrywania (Recordable) oraz do wielokrotnego zapisu (Rewritable). Oba rodzaje w zależności od formatów zapisywanych plików są dostosowane do nagrywania danych lub filmów. Płyty oferują pojemność od 2. do 50 GB z trzema prędkościami nagrywania – 2x, 4x, 6x.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)