Palringo - komunikator dla każdego

Palringo - komunikator dla każdego
Źródło zdjęć: © Palringo

12.08.2008 13:18, aktual.: 12.08.2008 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Palringo to aplikacja typu "Instant Messenger" czyli
multikomunikator. Z założenia przeznaczony do współpracy siecią
Palringo. Jednak mało kogo zainteresuje dziś komunikator łączący się z
jedną siecią.

Nikt nie chce uruchamiać kilku programów na raz, by utrzymać kontakt ze znajomymi. Dlatego aplikacja Palringo łączy się również z innymi komunikatorami. Na liście dostępnych serwisów mamy Windows Life, Yahoo, AOL/AIM/ICQ/iChat, oraz co szczególne ważne w Polsce - Gadu-Gadu oraz jabber (XMPP) dzięki któremu możemy rozmawiać np. z użytkownikami Spika czy GTalk

Program automatycznie importuje listę kontaktów z serwera. Umożliwia przesyłanie wiadomości tekstowy, zdjęć i prowadzenie normalnych rozmów za pomocą głosu. Umożliwia grupowanie kontaktów oraz wysyłanie wiadomość do wszystkich członków danej grupy.

Jedynym "kosztem" jaki ponosimy konieczność założenia darmowego konta Palringo. Bez zalogowania się do ich sieci komunikator nie łączy się z innymi serwisami. Rejestracja jest prosta, łatwa i wygodna. Serwis nie odpytuje nas, w tasiemcowym formularzu, o zainteresowania, ulubione jedzenie czy numer buta. Podaje się adres e-mail, nick jaki chcemy mieć oraz hasło. I gotowe. Całą procedura zajmuje mniej niż minutę. A dzięki temu możemy być "on-line" w Spiku i GG w dowolnym momencie i miejscu (_ zakładając, że nasz operator posiada 100% pokrycia terytorium kraju usługą transmisji danych _).

W pełni komfortową sytuację mamy w momencie, gdy znajdujemy się w zasięgu sieci WiFi. Możemy zacząć się odrobinę martwić, gdy najdzie nasz ochota na pogawędkę przez GG gdy połączeni z siecią jesteśmy przez sieć GSM.

Ale czy na pewno jest się czym martwić? Według danych Palmringo - 1MB transferu pozwala na przesłanie równoważnika 4 500 SMSów, 32 fotek z iPhone'a lub 15 minut normalnej rozmowy głosowej poprzez system Palringo (!)

[k-o]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)