Palm Pre rozebrany na części. Wartość? 170 dolarów

Palm Pre rozebrany na części. Wartość? 170 dolarów

Palm Pre rozebrany na części. Wartość? 170 dolarów
08.06.2009 18:30, aktualizacja: 09.06.2009 10:31

Większość osób, którym w sobotę udało się upolować smartfona Palm Pre, jak najszybciej zaczęła się nim bawić. Niektórzy jednak, w tym ekipa iFixit i Rapid Repair, rozłożyli urządzenie na części pierwsze i zajrzeli do środka.

Pierwszym krokiem podczas operacji było wyjęcie baterii. Okazało się, że w środku mamy 115. mAh, czyli tę samą, która znajduje się w iPhonie. Wydaje się jednak, że dzięki systemowym rozwiązaniom czas ładowania akumulatorka będzie znacznie mniejszy w modelu Palm Pre.
Po wyjęciu klawiatury okazało się, że waży ona 3. gramy, czyli zajmuje de facto 25% ciężaru całego urządzenia . Swoją drogą, obie ekipy wróciły również uwagę na niesamowitą lekkość smartfona.
Rapid Repair odnotowało, że ekran LCD i dotykowy zostały ze sobą sklejone. Na pierwszy rzut oka nie ma możliwości by je rozdzielić, tak więc w przypadku uszkodzenia trzeba będzie wymienić całość.

Na koniec serce Palma Pre, czyli czujnik uszkodzenia przez wodę i platforma OMAP3. Płyta główna (logic board) jest znacznie mniejsza, niż ta z iPhone'a co częściowo tłumaczy jak Palm Pre uzyskał wymiary 2,3 x 3,9 x 0,67 cali.
Na koniec najciekawsza część. Ekipa z Rapid Repair obliczyła, że wszystkie komponenty smartfona Palm Pre są warte łącznie około 170 dolarów. To praktycznie tyle samo, na ile w 2008 roku wyceniono iPhone'a (od iSuppli).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)