Paczki gier na Steamie będą tańsze

Paczki gier na Steamie będą tańsze

Paczki gier na Steamie będą tańsze
Źródło zdjęć: © chip.pl
03.03.2016 18:05, aktualizacja: 05.03.2016 13:23

Kupowanie gier w paczkach jest najczęściej dużo bardziej korzystne od kupowania tych samych tytułów pojedynczo. Problem zaczyna się w momencie, gdy w interesującym nas zestawie znajdziemy też gry wcześniej zakupione przy innej okazji. Wówczas płacimy drugi raz za ten sam produkt. Tak przynajmniej było do tej pory na Steamie.

Steam to jedna z najpopularnieszych, także w Polsce, platform dystrybucji cyfrowej i zarządzania prawami cyfrowymi, system gry wieloosobowej oraz serwis społecznościowy stworzony przez Valve Corporation. W październiku 201. roku Valve rozszerzyło ofertę o oprogramowanie niebędące grami. Steam pozwala użytkownikowi na instalację i automatyczne zarządzanie oprogramowaniem na wielu komputerach oraz dostarcza funkcje społecznościowe takie jak listy znajomych i grupy, zapis w chmurze, rozmowy głosowe oraz czat dostępny podczas gry.

Z nieoficjalnych informacji, w posiadanie których wszedł serwis _ PCGamesN _ wynika, że Vale rozpoczęło dystrybucję maili do developerów, w których opisany jest nowy system sprzedaży gier w zestawach. Najprościej ujmując, jeśli interesuje nas paczka, w której znajduje się tytuł już raz przez nas kupiony, cena całego zestawu zostanie stosownie umniejszona. W ten sposób gracze w końcu nie będą pokrzywdzeni.

Nie wiadomo jeszcze od kiedy opisana strategia zacznie obowiązywać, ale dziennikarze _ PCGamesN _ odkryli, że w przypadku nowego zestawu _ Headup Games Complete _, cena paczki już się zmienia w zależności od biblioteki użytkownika. Być może zatem wkrótce aktualizacja obejmie inne _ bundle _. Warto także odnotować, że zmiana obejmie wyłącznie zestawy przygotowane na platformie Steam. Jeśli kupimy zestawy gier w zewnętrznym sklepie np. _ Humble Bundle _, nowe zasady nie będą obowiązywały. Valve powinno wkrótce wystosować oficjalny komunikat rozwiewający wszelkie niejasności nowej polityki.

_ słk / Wikimedia _

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung - wszystkie termny aktualizacji do Androida 6.0

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)