P4 testuje LTE i wdraża HSPA+ DC

P4 testuje LTE i wdraża HSPA+ DC

P4 testuje LTE i wdraża HSPA+ DC
Źródło zdjęć: © Play
20.05.2011 17:08

P4 rozpoczął testy technologii LTE, a w Warszawie wdrożył technologię HSPA+ Dual Carrier o przepustowości radiowej na poziomie 42 Mb/s

W tej chwili na warszawskiej Pradze stoją 2 stacje bazowe LTE, działające na częstotliwości 2,6 GHz, dostarczone przez Huawei, trzecia znajduje się w siedzibie operatora. Przepustowość radiowa na testowanym modemie (także Huawei, LTE 1800/2600 oraz HSPA+ DC 2100, który płynnie potrafi przełączać się pomiędzy dwiema sieciami) wynosiła 100 Mb/s w stronę do klienta i około 40 Mb/s od niego. W testach pobierania danych z _ noc.gts.pl _ osiągano prędkość na poziomie około 5. Mb/s.

P4 testuje LTE, aby zobaczyć, jak ta technologia zachowuje się w warunkach miejskich, poza laboratorium. Na pytanie TELEPOLIS.PL dotyczące wspólnego startu z Centertelem w przetargu na częstotliwości LTE w kontekście ogłoszonej współpracy Centertela i PTC, Jorgen Bang-Jensen odpowiedział, że nic w sprawie się nie zmienia i nie są toczone żadne rozmowy.

P4 poinformowało także o wdrożeniu technologii HSPA+ Dual Carrier w Warszawie. Z technologii mogą korzystać wszyscy, którzy mają odpowiedni modem. Kolejne miasta będą obejmowane tą technologią w miarę czasu i potrzeb.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)