Otwarcie API GG - zaproszenie dla developerów

Otwarcie API GG - zaproszenie dla developerów

Otwarcie API GG - zaproszenie dla developerów
Źródło zdjęć: © GG Network
20.07.2010 09:47, aktualizacja: 20.07.2010 10:09

Ankieta, biorytm, gra społecznościowa? Każdy, kto ma ciekawy pomysł na aplikację, może zgłosić swój projekt i przetestować API GG.pl. Umożliwia to nowy serwis skierowany do developerów. Obecnie trwa faza testów otwartego API; docelowo serwis jest centrum developerskim usług GG Network, za pomocą którego firmy i osoby prywatne będą mogły tworzyć własne projekty aplikacji.

Obraz
© (fot. GG Network)

Serwis rozwoj.gg.pl poświęcony jest udostępnianiu użytkownikom API –. interfejsu programowania aplikacji. Został on uruchomiony dla osób i firm zajmujących się tworzeniem aplikacji. GG Network obecnie posiada trzy platformy API. W ramach nowego serwisu udostępniono już dokumentację API Blipa i Botów:

- BlipAPI umożliwia dostęp do zasobów serwisu Blip.pl
- BotAPI umożliwia stworzenie własnego bota Gadu-Gadu w celu oferowania funkcji informacyjnych dla własnej grupy użytkowników.

Już wkrótce publiczne stanie się także API GG.pl. Aby je testować po zalogowaniu się na stronie rozwoj.gg.pl należy wypełnić i wysłać elektronicznie krótki formularz zgłoszeniowy o utworzenie aplikacji zewnętrznej. Na razie jest to tylko zgłoszenie, bez uzyskania klucza autoryzującego. Z uwagi na jedną z najliczniejszych społeczności (Gadu-Gadu), aplikacje będą autoryzowane przez producenta tak, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo.

Oprócz formularza zgłoszenia aplikacji i dokumentacji API ważną częścią serwisu rozwoj.gg.pl jest blog, gdzie pisać będą developerzy dla developerów – miejsce wymiany doświadczeń i pomysłów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)