Otwarcie API GG - zaproszenie dla developerów

Otwarcie API GG - zaproszenie dla developerów
Źródło zdjęć: © GG Network

20.07.2010 09:47, aktual.: 20.07.2010 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ankieta, biorytm, gra społecznościowa? Każdy, kto ma ciekawy pomysł na aplikację, może zgłosić swój projekt i przetestować API GG.pl. Umożliwia to nowy serwis skierowany do developerów. Obecnie trwa faza testów otwartego API; docelowo serwis jest centrum developerskim usług GG Network, za pomocą którego firmy i osoby prywatne będą mogły tworzyć własne projekty aplikacji.

Obraz
© (fot. GG Network)

Serwis rozwoj.gg.pl poświęcony jest udostępnianiu użytkownikom API –. interfejsu programowania aplikacji. Został on uruchomiony dla osób i firm zajmujących się tworzeniem aplikacji. GG Network obecnie posiada trzy platformy API. W ramach nowego serwisu udostępniono już dokumentację API Blipa i Botów:

- BlipAPI umożliwia dostęp do zasobów serwisu Blip.pl
- BotAPI umożliwia stworzenie własnego bota Gadu-Gadu w celu oferowania funkcji informacyjnych dla własnej grupy użytkowników.

Już wkrótce publiczne stanie się także API GG.pl. Aby je testować po zalogowaniu się na stronie rozwoj.gg.pl należy wypełnić i wysłać elektronicznie krótki formularz zgłoszeniowy o utworzenie aplikacji zewnętrznej. Na razie jest to tylko zgłoszenie, bez uzyskania klucza autoryzującego. Z uwagi na jedną z najliczniejszych społeczności (Gadu-Gadu), aplikacje będą autoryzowane przez producenta tak, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo.

Oprócz formularza zgłoszenia aplikacji i dokumentacji API ważną częścią serwisu rozwoj.gg.pl jest blog, gdzie pisać będą developerzy dla developerów – miejsce wymiany doświadczeń i pomysłów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także