Oto finaliści Electrolux Design Lab 2015!

Oto finaliści Electrolux Design Lab 2015!

Oto finaliści Electrolux Design Lab 2015!
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
16.09.2015 09:00

Firma Electrolux ujawniła nazwiska sześciu finalistów Design Lab 2015, międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów cieszącego się uznaniem na całym świecie. Tematem tegorocznej edycji było hasło: Zdrowe i szczęśliwe dzieci. Tym razem Electrolux poszukiwał nowoczesnych rozwiązań, które mogą mieć wpływ na poprawę jakości codziennego życia rodzin z dziećmi.

Studenci, którzy zakwalifikowali się do finałowej szóstki pochodzą z: Meksyku, Korei Południowej, Węgier, Litwy, Wielkiej Brytanii oraz Rosji. Zwycięzca Design Lab 201. zostanie wybrany podczas gali finałowej, która odbędzie się 15 października w Helsinkach, w Finlandii. Do tegorocznej edycji konkursu Design Lab zgłoszonych zostało w sumie ponad 1500 projektów z całego świata. Po etapie głosowania publiczności oraz podjęciu decyzji przez ekspertów Electrolux, wyłonionych zostało sześć finałowych projektów, oto one:

  1. Voris - robot, który uczy dzieci, jak ważne jest dbanie o ubrania
Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Autor: Martha Fabiola García Bustos, Meksyk

  1. Q.H (Quadruple H) - oczyszczacz powietrza i hula hop w jednym
Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Autor: Jeongbeen Seo, Korea Południowa

  1. Future Classroom - interaktywna i samowystarczalna kuchnia dla celów edukacyjnych
Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Autor: Tobias Tsamisis, Węgry/Niemcy

  1. Air Shield - wózek dziecięcy, który tworzy czysty mikroklimat
Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Autor: Dominykas Budinas, Litwa

  1. Bloom - wypełnienie luki pomiędzy cyfrową i praktyczną edukacją, poprzez zachęcanie do zdobywania dobrych kuchennych nawyków
Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Autor: Jordan Lee Martin, Wielka Brytania

  1. Plato - robot, który pomaga w opiece nad dzieckiem
Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Autor: Mary Pilyugina, Rosja

Następny etap

Zwycięzca Design Lab 2015 zostanie wybrany przez Jury złożone z ekspertów, pod przewodnictwem Larsa Eriksona, podczas gali finałowej w Helsinkach, w dniu 15 października br. Relację z wydarzenia będzie można oglądać na żywo, za pośrednictwem strony Electrolux lub Twitter 1. października, od godziny 19.00.
Celem Electrolux Design Lab jest inspirowanie i aktywizowanie studentów z całego świata do opracowywania nowych, innowacyjnych rozwiązań dla gospodarstw domowych przyszłości. Zaangażowanie marki w rozwój i ciągłe unowocześnianie urządzeń gospodarstwa domowego, między innymi poprzez takie projekty, jak Design Lab, daje dodatkowo możliwość wyłonienia i wspierania wyjątkowo utalentowanych, młodych projektantów.

Pierwsza nagroda w konkursie, to półroczny płatny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux. Połowa zwycięzców z poprzednich lat kontynuuje swoją współpracę z Electrolux również po zakończeniu okresu stażu. Dodatkowo zwycięzca otrzyma 1. 000 euro. Student, który zajmie drugie miejsce otrzyma 6,000 euro, a trzecie - 4,000 euro. Przewidziana została także nagroda publiczności w wysokości 2,000 euro dla projektu, który zdobędzie największą ilość głosów internautów.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)