Oto cyfrowe... cegły

Oto cyfrowe... cegły

Oto cyfrowe... cegły
Źródło zdjęć: © flickr / Richard Cocks / CC BY 2.0
19.01.2016 15:27, aktualizacja: 20.01.2016 15:44

Pięćdziesiąt pięć procent użytkowników smartfonów wierzy, że w ciągu najbliższych pięciu lat, domy w których mieszkają będą miały wbudowane czujniki sprawdzające wady konstrukcyjne, pojawiającą się pleśń lub problemy związane z instalacją elektryczną.

Firmy budowlane zaczną zajmować się również budową infrastruktury sieciowej. Internet może nam służyć nawet do poprawy powietrza, którym oddychamy przebywając w domu. Obecnie pięćdziesiąt cztery proc. użytkowników smartfonów jest zainteresowanych posiadaniem czujników optymalizujących jakość powietrza w domu.

Według konsumentów biorących udział w badaniu Ericsson 10 Hot Consumer Trends 2016 przeprowadzonego przez Ericsson ConsumerLab, czujniki rozszerzające zakres działania internetu rzeczy mogą być w przyszłości umieszczone bezpośrednio w cegłach, z których budowane są domy mieszkalne.

Według sześćdziesięciu sześciu proc. respondentów w ciągu najbliższych pięciu lat internet będzie powszechnie wykorzystywany do sterowania wentylacją i oknami w domu. W przyszłości czujniki w inteligentnych budynkach będą potrafiły odzwierciedlać warunki panujące poza domem. Sześćdziesiąt cztery proc. wierzy, że do roku 2021 budynki będą w stanie odwzorować we wnętrzu nasłonecznienie występujące na zewnątrz domu. Każda cegła wyposażona w czujniki będzie mogła przekazywać informacje dotyczące otoczenia zewnętrznego i adaptować je wewnątrz budynku.

Wszystko to powoduje, że internet stanie się nieodłączną częścią domu, tak jak instalacja wodno-kanalizacyjna czy instalacja elektryczna. Czeka nas opracowanie nowej definicji inteligentnych budynków.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Polacy i erotyka?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)