Ostrzegawcze SMS‑y w Poznaniu

Ostrzegawcze SMS-y w Poznaniu
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

27.01.2012 11:03, aktual.: 27.01.2012 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy mieszkaniec Poznania, który chce otrzymywać informacje na temat potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i życia, może skorzystać z systemu powiadamiania za pomocą SMS.

Każdy mieszkaniec Poznania, który chce otrzymywać informacje na temat potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i życia, może skorzystać z systemu powiadamiania za pomocą SMS, który uruchomiło Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu.

_ "Jesteśmy pierwszym dużym miastem o liczbie mieszkańców ponad 500 tysięcy, które wprowadza taki system informacji" _ - powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser.

Mieszkańcy, zainteresowani otrzymywaniem informacji o zagrożeniach powinni wysłać SMS-a aktywującego. Po otrzymaniu potwierdzenia są już zarejestrowani w systemie. Miasto zostało podzielone na kilkanaście obszarów, tak, aby o lokalnych zagrożeniach nie alarmować wszystkich korzystających z systemu. Jak powiedział Kayser, informacje będą wysyłane tylko w nadzwyczajnych sytuacjach, np. powodzi czy nawałnic.

Ostrzegawcze SMS-y są uzupełnieniem obecnego systemu ostrzegania ludności realizowanego przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu, które zbiera informacje o zagrożeniach m.in. od sanepidu, straży pożarnej, policji i straży miejskiej.

Miasto na zrealizowanie tego systemu wydało 2. tys. złotych, oprócz tego co miesiąc będzie płaciło prawie 400 złotych abonamentu; za każdą wysłaną wiadomość zapłaci 18 groszy.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)