Oskarżono internetowego pedofila

Oskarżono internetowego pedofila

Oskarżono internetowego pedofila
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
03.01.2011 12:11

Do 12 lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi powiatu krotoszyńskiego (Wielkopolska), któremu zarzucono dokonanie w całym kraju przez internet szeregu "innych czynności seksualnych" wobec 23 dziewczynek w wieku od 11 do 16 lat

Do sądu w Krotoszynie został skierowany akt oskarżenia w tej sprawie - poinformował PAP zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp., Janusz Walczak. Dodał, że mężczyzna przebywa od początku października w areszcie.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Według niego, podejrzany podając się niekiedy za kobietę, albo chłopca, doprowadzał dziewczynki do obnażania się przed kamerą internetową, z której obraz utrwalał na swoim komputerze. "Później doprowadzał pokrzywdzone do podobnych zachowań o charakterze seksualnym, grożąc rozpowszechnieniem ich zdjęć w internecie" - powiedział Walczak.

Mężczyźnie zarzucono dodatkowo posiadanie plików z "danymi o treści pornograficznej z udziałem małoletnich poniżej 1. roku życia" oraz posiadanie w swoim komputerze nielegalnie pozyskanych programów - powiedział prokurator. Dodał, że w kilku przypadkach nie udało się prokuraturze ustalić danych innych pokrzywdzonych. "Zebrane materiały wskazywały, że pokrzywdzonych może być ponad 50 dziewczynek" - powiedział.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak zgłosił ją prokuraturze ojciec jednej z wykorzystanych dziewczynek.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)