Orb - nowe podejście do słuchawki Bluetooth

Orb - nowe podejście do słuchawki Bluetooth

Orb - nowe podejście do słuchawki Bluetooth
Źródło zdjęć: © gizmag.com
26.07.2009 22:38, aktualizacja: 26.07.2009 23:00

Przedstawiono całkowite nowe podejście co do wyglądu i użyteczności zestawów słuchawkowych Bluetooth. Urządzenie Orb na pierwszy rzut oka niczym nie przypomina tradycyjnej słuchawki...

Zestawy słuchawkowe Bluetooth nadały nową jakość telefonii komórkowej. Dzięki nim możemy komfortowo, bez użycia rąk prowadzić rozmowy telefoniczne podczas wykonywania codziennych zajęć. Ich główną zaletą jest łatwość obsługi, niewielka waga oraz to, że nie wymagają przewodów. Pomimo tego, iż na rynku są już stosunkowo długo, zapewne część użytkowników komórek nadal nie jest do nich przekonana. Problemem może okazać się ich nieporęczność oraz mało atrakcyjny wygląd.

Całkowicie nowe podejście co do wyglądu i użyteczności zestawów słuchawkowych Bluetooth przedstawiły firmy _ Hybra Advance Technology Inc. _ oraz _ AbsolutelyNew Inc. _ Wspólnie zaprojektowały one urządzenie – Orb, które na pierwszy rzut oka niczym nie przypomina tradycyjnej słuchawki. Nowość wygląda jak biżuteria. Można ją nosić na palcu - jak pierścionek. Ma zostać wyposażona w interfejs Bluetooth 2.0 oraz wyświetlacz wykonany w technologii FOLED (_ Flexible Organic Light Emitting Device _), charakteryzujący się elastycznością, odpornością na uszkodzenia, małą wagą oraz wysoką trwałością. Umożliwi on odczytanie różnego rodzaju tekstowych informacji, takich jak numer rozmówcy, wpisy kalendarza itp. Pierścionek po rozłożeniu swoim kształtem idealnie pasuje do ucha. Technologa drgających paneli (NXT) ma pozwolić na uzyskanie dźwięku wysokiej jakości bez konieczności umieszczania słuchawki wewnątrz ucha.

Gadżet z pewnością przypadnie do gustu paniom, które ze względów estetycznych nie są przekonane do korzystania z tradycyjnych zestawów słuchawkowych Bluetooth. Podstawowy model ma trafić do sprzedaży już w styczniu przyszłego roku. Jego cena wyniesie 129 dolarów. W kwietniu 2010 roku na rynek ma trafić wersja "Deluxe", za którą będzie trzeba zapłacić 175 dolarów. Również w kwietniu ma być dostępna specjalna limitowana wersja słuchawki, której cena będzie zależna od rodzaju zastosowanych kamieni szlachetnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)